Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

В Україні хочуть скасувати ПДВ

Редакція

27.11.2017 210 0 0

В процесі суперечки Мінфіну та Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики ВР щодо способів адміністрування ПДВ всім стало очевидно, скільки проблем пов'язано зі сплатою цього податку. Що зайвий раз доводить його непотрібність.

В Україні податки не служать тієї мети, заради якої вони створювалися. По суті, це плата бізнесу державі за право заробляти в тій чи іншій країні. А тому податки повинні бути дуже простими і сплачуватися як комунальні платежі.

Замість цього, податки в Україні стали інструментом політичного тиску на бізнес. Спочатку податківці намагалися привласнювати платникам «9 стан» (відсутність за місцем знаходження), що служило підставою для розірвання договорів з ГФС про здачу електронної звітності по ПДВ і ліквідації свідоцтва платника ПДВ. Потім - введення солідарної відповідальності за сплату ПДВ контрагентів по всьому ланцюжку руху товару. Нарешті, проблеми невідшкодування податку, введення ПДВ-рахунків, а тепер - блокування податкових накладних.

Щоб боротися зі злочинцями ми про всяк випадок караємо усіх. Давайте замість створення фінансової поліції заощадимо гроші на її формування та зміст, але скасуємо ПДВ, замінивши його податком з обороту. ПДВ - не самоціль, податок можна знімати з будь-якої бази, головне - щоб він був простим і зручним.

Втім, податок з продажів в Україні теж може не спрацювати, якщо весь товар кінцевому споживачеві продаватимуть через фізосіб-підприємців, які його платити не будуть.

Джерело: http://ubr.ua/  

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали