В Україні змінили процедуру відбору керівників найбільших держпідприємств
23.03.2018 184 0 0
Кабмін підтримав ініціативу Мінекономрозвитку за новим механізмом відбору керівників особливо важливих для економіки державних підприємств, а саме: підприємств, вартість активів яких перевищує 2 млрд. Грн. або річний розмір чистого доходу яких перевищує 1,5 млрд. грн.
Відтепер Комітет з призначень керівників особливо важливих державних підприємств (Номінаційний комітет) - це колегіальний орган, що складається з 4 членів з правом голосу (представників уряду) і 4 членів з правом дорадчого голосу (незалежні недержавні експерти).
Членами Комітету з правом голосу Кабмін визначив міністра Кабінету Міністрів України, першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі, першого заступника міністра фінансів і керівника органу управління держпідприємства (представник змінюється для кожного конкурсу).
Персональний склад незалежних недержавних експертів, які стануть членами Комітету з призначенням, буде затверджений урядом додатково. Таким чином, Комітет з призначенням буде складатися з 8 членів замість 18. Кворум, необхідний для проведення засідання - 3 члена з правом голосу.
Замість відбіркових комісій при кожному органі управління утворюється єдина Комісія з відбору. У неї пропонується включити двох представників Секретаріату Кабінету Міністрів України, представника Мін'юсту, представника відповідного органу управління та експерта з підбору персоналу, який бере участь в роботі комісії з правом дорадчого голосу. У той же час засідання комісії є правомочним, навіть якщо орган управління не визначив свого представника.
Завдання Комісії з відбору - перевірити документи кандидатів, передати документи претендентів фахівця з підбору персоналу, а також в результаті попереднього відбору фахівцем з підбору персоналу надати на розгляд Комітету з призначенням від 3 до 5 претендентів. У той же час більшість претендентів, які подаються Комісією з відбору, повинні бути кандидат, визнаних фахівцем з підбору персоналу кращими.
Спеціаліст з підбору персоналу (рекрутингова компанія, обрана на тендері) проводить попередній відбір кандидатів: оцінює резюме, проводить співбесіди з кандидатами і визначає 5 претендентів. Комісія з відбору повинна подавати на розгляд Комітету кандидатів, яких вибрав фахівець з підбору персоналу та може замінити не більше 2 кандидатур.
https://www.kmu.gov.ua/ua
Коментарі до матеріалу