Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

У вересні населення продовжило нарощувати депозити в гривні

Редакція

18.10.2016 113 0 0

У вересні 2016 року платоспроможні банки збільшили портфель депозитів фізичних осіб в національній валюті на 3.56 млрд. грн. (на 1.9%) – до 191.8 млрд. грн. З початку року цей показник зріс на 12.1 млрд. грн. (6.7%).

У звітному місяці популярністю у населення користувалися як строкові вклади, так і кошти на вимогу. Строкові депозити фізичних осіб в національній валюті зросли майже на 1% – до 122.1 млрд. грн., кошти на вимогу на 3.6% – до 69.7 млрд. грн.

Депозити населення в іноземній валюті в доларовому еквіваленті за вересень практично не змінилися, залишившись на рівні 8.4 млрд. дол. США. Ріст показника з початку року склав 0.16 млрд. дол. США (+1.9%). У тому числі, строкові депозити у вересні виросли на 0.5% – до 6.8 млрд. дол. США.

Позитивна динаміка заощаджень демонструє подальше зростання довіри населення до банків. Про це свідчить той факт, що збільшення портфелю депозитів відбувається, незважаючи на поступове зниження відсоткових ставок за всіма видами депозитів. З початку року середньозважені ставки за депозитами в гривні впали на 3,6 п. п., у валюті – на 3 п. п.

Також негативного впливу на притік коштів населення у банки не мало й скасування обмежень на зняття коштів з гривневих вкладів та пом’якшення обмежень на зняття валютних. Нагадаємо, що з 9 червня Національний банк зняв обмеження на обсяг видачі готівкових коштів з поточних і депозитних рахунків в національній валюті. А з 15 вересня 2016 року клієнти банків можуть отримувати готівкові кошти в іноземній валюті або банківських металах з поточних і депозитних рахунків на суму до 250 тис. грн. на добу на одного клієнта (в еквіваленті). Раніше ця сума становила 100 тис. грн.

За попередніми даними, що будуть опублікованими в "Основних показниках діяльності банків". Нагадаємо, що ці дані відрізняються від відповідних даних з підрозділу "Грошово-кредитна статистика", оскільки:

  - охоплюють дані банків з урахуванням їх філій за межами України;

  - включають лише основну суму без нарахованих відсотків;

  - не включають іменні ощадні (депозитні) сертифікати;

  - включають інформацію не лише про клієнтів-резидентів, а й про про клієнтів-нерезидентів.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали