Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

У вересні банки продовжили активно кредитувати та залучати депозити

11.10.2017

За підсумками вересня 2017 року грошова маса збільшилася на 1.7% до 1123.3 млрд. грн., що було зумовлено зростанням залишків за депозитами (на 2.6% м/м). Про це свідчать попередні дані "Грошово-кредитної статистики" за вересень 2017 року.

У вересні, четвертий місяць поспіль, банківська система продовжила нарощувати кредитний портфель у національній валюті – він зріс на 1.4% м/м. Це відбулося за рахунок  кредитів, виданих як корпоративному сектору, так і населенню.

Зокрема, залишки за гривневими кредитами, наданими корпоративному сектору, збільшилися на 1.4% м/м, сектору домашніх господарств – на 1.5% м/м. Водночас залишки за кредитами в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) знизилися.

Депозитний портфель банків у вересні збільшився, як у національній, так і в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті).

Зростання залишків за депозитами в національній валюті (на 1.1% м/м) було забезпечене насамперед приростом вкладів домашніх господарств (на 1.6 м/м). Депозитні вкладення корпоративного сектору в національній валюті за підсумками вересня збільшилися на 0.7%.

Натомість приріст депозитів у іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) на 0.8% м/м майже повністю  обумовлювався зростанням депозитів корпоративного сектору (на 1.9% м/м).

У вересні відбулося незначне зростання вартості банківських кредитів у національній валюті. За підсумками місяця їх вартість для бізнесу зросла на 0.6 в. п., для домашніх господарств – на 1.3 в.п. Натомість вартість нових кредитів в іноземній валюті для бізнесу скоротилася на 0.5 в. п.

Поступово продовжувала знижуватися вартість окремих банківських депозитних продуктів, як для населення, так і для бізнесу. Зокрема, за підсумками вересня суттєво знизилася ставка за вкладами громадян у національній валюті (на 0.8 в.п. до 10.6%) та за вкладами бізнесу в іноземній валюті знизилася (на 0.7 в. п. до 1.9%).

Детальніше про основні тенденції на грошово-кредитному ринку у вересні 2017 року читайте у "Макроекономічному та монетарному огляді" (жовтень 2017).

Джерело: https://bank.gov.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
28.06.2025
Які послуги Дії можуть використовувати компанії
Цифровізація – це стандарт, за яким уже працюють бізнес і установи. Паспорт – без сканів. Підпис – без ручки. Дані – без ручного введення.  Цифрові сервіси Дії вже інтегрували понад 25 000 бізнесів та установ. Вони ідентифікують клієнтів, підписують документи онлайн, пе...
27.06.2025
Особливості звільнення документів від легалізації та апостилювання
Звільнення офіційних документів від вимоги легалізації чи іншого додаткового посвідчення (апостиля) на підставі відповідних положень міжнародних договорів України не скасовує вимоги щодо надання засвідченого перекладу документа на офіційну мову держави, на території якої документ пред’являєтьс...
27.06.2025
Як працює програма компенсації 25 % вартості української сільгосптехніки
Програма діє відповідно до постанови КМУ від 01.03.2017 № 130 і є одним з інструментів реалізації політики «Зроблено в Україні», спрямованої на підтримку внутрішнього виробництва, локалізацію і розвиток промислового потенціалу. Більше за темою: Компенсація від держави за придбання ...
Кращі матеріали