У вересні банки продовжили активно кредитувати та залучати депозити
11.10.2017 111 0 0
За підсумками вересня 2017 року грошова маса збільшилася на 1.7% до 1123.3 млрд. грн., що було зумовлено зростанням залишків за депозитами (на 2.6% м/м). Про це свідчать попередні дані "Грошово-кредитної статистики" за вересень 2017 року.
У вересні, четвертий місяць поспіль, банківська система продовжила нарощувати кредитний портфель у національній валюті – він зріс на 1.4% м/м. Це відбулося за рахунок кредитів, виданих як корпоративному сектору, так і населенню.
Зокрема, залишки за гривневими кредитами, наданими корпоративному сектору, збільшилися на 1.4% м/м, сектору домашніх господарств – на 1.5% м/м. Водночас залишки за кредитами в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) знизилися.
Депозитний портфель банків у вересні збільшився, як у національній, так і в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті).
Зростання залишків за депозитами в національній валюті (на 1.1% м/м) було забезпечене насамперед приростом вкладів домашніх господарств (на 1.6 м/м). Депозитні вкладення корпоративного сектору в національній валюті за підсумками вересня збільшилися на 0.7%.
Натомість приріст депозитів у іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) на 0.8% м/м майже повністю обумовлювався зростанням депозитів корпоративного сектору (на 1.9% м/м).
У вересні відбулося незначне зростання вартості банківських кредитів у національній валюті. За підсумками місяця їх вартість для бізнесу зросла на 0.6 в. п., для домашніх господарств – на 1.3 в.п. Натомість вартість нових кредитів в іноземній валюті для бізнесу скоротилася на 0.5 в. п.
Поступово продовжувала знижуватися вартість окремих банківських депозитних продуктів, як для населення, так і для бізнесу. Зокрема, за підсумками вересня суттєво знизилася ставка за вкладами громадян у національній валюті (на 0.8 в.п. до 10.6%) та за вкладами бізнесу в іноземній валюті знизилася (на 0.7 в. п. до 1.9%).
Детальніше про основні тенденції на грошово-кредитному ринку у вересні 2017 року читайте у "Макроекономічному та монетарному огляді" (жовтень 2017).
Джерело: https://bank.gov.ua/
Коментарі до матеріалу