Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

У НБУ обговорили інструменти запобігання дефіциту корпоративної ліквідності

Редакція

01.02.2017 108 0 0

27 січня в Національному банку відбувся перший у цьому році відкритий дослідницький семінар, під час якого до наукової дискусії долучилися науковці, експерти, аналітики та представники бізнесу.

Наявні дослідження переважно акцентують увагу на мотивах формування готівкових запасів, у той час як у даному дослідженні автори розглядають можливість регулювання маржі між дебіторською та кредиторською заборгованістю фірми у якості потенційного джерела залучення резервної ліквідності. Використання комерційного кредиту є дієвим інструментом запобігання дефіциту ліквідності фірм в умовах обмеженого доступу  до кредитних ресурсів. Важливо, що ця проблема є особливо актуальною для ринків, що розвиваються, у тому числі й України.

Представлене дослідження базується на унікальних даних, які дозволили емпірично оцінити використання комерційного кредиту для згладжування дефіциту ліквідності, що був спричинений порушенням умов договорів та шахрайством компанії-інкасатора. За результатами дослідження було встановлено, що фірми реагують на несприятливий шок ліквідності вичерпанням запасів готівкових коштів, збільшенням кредиторської заборгованості, а також зниженням дебіторської заборгованості. При цьому, загальне коригування комерційного кредиту є таким же, або навіть більшим, ніж відповідне коригування готівкових запасів, а механізм коригування кредитної позиції частково забезпечується зміною термінів кредитування. Таким чином, автори приходять до висновку, що  комерційний кредит є економічно вагомим ресурсом резервної ліквідності.

Національний банк України проводить відкриті дослідницькі семінари з 2015 року. Основна мета такої форми взаємодії та співпраці – створення ефективного майданчика для фахових наукових дискусій обговорення на високому експертному рівні питань, пов’язаних із роботою фінансової системи та діяльністю центральних банків. У рамках семінарів вітчизняні дослідники та експерти мають змогу обмінюватись ідеями та досвідом з іноземними колегами. Це сприятиме розвитку вітчизняного дослідницького потенціалу та адаптації результатів наукових досліджень до практичних потреб регуляторів  фінансових ринків і фінансових установ, економіки та бізнесу.

Для участі в наступних семінарах запрошуємо потенційних доповідачів із презентаціями результатів своїх досліджень. Для розгляду пропозиції необхідно надіслати матеріали (презентацію та/або статтю, резюме автора та бажану дату проведення презентації) до відділу досліджень Департаменту монетарної політики та економічного аналізу за такою електронною адресою: research@bank.gov.ua.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали