У Нацкомісії пояснили нюанси змін по управлінню активами
25.02.2016 169 0 0
Член Национальной комиссии по ценным бумагам и фондовому рынку (НКЦБФР) Александр Панченко объяснил нюансы изменений в Лицензионные условия осуществления деятельности по управлению активами, которые вступили в силу с
Член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) Олександр Панченко пояснив нюанси змін до Ліцензійних умов провадження діяльності з управління активами, які вступили в силу з 19 лютого 2016 року, і розповів про плани Комісії на поточний рік, передає прес-служба регулятора .
Олександр Панченко зазначив, що компанії з управління активами залишалися чи не єдиними учасниками ринку, які до сих пір не розкривали остаточно свою структуру власності. "Нам було незрозуміло хто є кінцевим власником компанії, але тепер у регулятора буде можливість бачити бенефіціарів. Надалі ми зможемо більш виважено приймати рішення", - підкреслив комісіонер.
Представник Комісії нагадав членам УАІБ про підвищення вимог до розкриття звітності та необхідності з цього року становитиме її за міжнародними стандартами. "Близько 30% учасників ринку або взагалі не мають своїх веб-сайтів, або їх веб-сайти не містять потрібної інформації", - зазначив пан Панченко.
"На жаль, ми бачимо багато випадків, коли аудиторські звіти, що надаються до Комісії, не відповідають міжнародним стандартам. І це не завжди неспроможність самих компаній, як правило, це некомпетентність їх аудиторів. Тому ще раз просимо всіх вас ретельно підходити до вибору аудитора" , - пояснив він.
Також Олександр Панченко звернув увагу на проблему наявності цінних паперів емітентів, що мають ознаки фіктивності, в портфелях компаній: "Досить багато компаній мають у своєму портфелі фіктивні цінні папери. Ми, як регулятор, не розуміємо яку мету переслідує компанія, яка працює з такими цінними паперами . Тому ми ще раз нагадуємо про важливість вимог по фіктивності ". За його словами, Комісія в цьому році продовжить працювати над вимогами щодо визначення ознак фіктивності.
Розповідаючи про плани НКЦБФР, Олександр Панченко зазначив, що на 2016 рік заплановано імплементація в національне законодавство європейських директив по UCITS (Undertakings for collective investment in transferable securities) і AIFD (Alternative Investment Fund Managers). Комісія підготує зміни до низки законодавчих актів, які будуть спрямовані на вдосконалення діяльності інститутів спільного інвестування.
"Ми запросили фахівців з європейських регуляторів допомогти нам в процесі адаптації директив. Буде створено робочу групу, яка відпрацює це питання. І ми плануємо до кінця поточного року підготувати проект закону", - повідомив представник регулятора.
У той же час він додав, що НКЦПФР також активно співпрацює з Нацкомфінпослуг з доопрацювання закону "Про недержавне пенсійне забезпечення".
Нагадаємо, з 19 лютого 2016 року, після офіційного опублікування в Офіційному віснику України, вступило в силу рішення регулятора від 12 січня 2016 року № 11 "Про затвердження Змін до Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) - діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами) ". Про це повідомила прес-служба НКЦПФР.
Джерело: http://ubr.ua/finances/stock-market/v...
19 февраля 2016 года, и рассказал о планах Комиссии на текущий год, передает пресс-служба регулятора.
Александр Панченко отметил, что компании по управлению активами оставались едва ли не единственными участниками рынка, которые до сих пор не раскрывали окончательно свою структуру собственности. "Нам было непонятно кто является конечным владельцем компании, но теперь у регулятора будет возможность видеть бенефициаров. В дальнейшем мы сможем более взвешенно принимать решения", – подчеркнул комиссионер.
Представитель Комиссии напомнил членам УАИБ о повышении требований к раскрытию отчетности и необходимости с этого года составлять ее по международным стандартам. "Около 30% участников рынка или вообще не имеют своих веб-сайтов, или их веб-сайты не содержат нужной информации", – отметил господин Панченко.
"К сожалению, мы видим много случаев, когда аудиторские отчеты, предоставляемые в Комиссию, не соответствуют международным стандартам. И это не всегда несостоятельность самих компаний, как правило, это некомпетентность их аудиторов. Поэтому еще раз просим всех вас тщательно подходить к выбору аудитора", – пояснил он.
Также Александр Панченко обратил внимание на проблему наличия ценных бумаг эмитентов, имеющих признаки фиктивности, в портфелях компаний: "Довольно много компаний имеют в своем портфеле фиктивные ценные бумаги. Мы, как регулятор, не понимаем какую цель преследует компания, которая работает с такими ценными бумагами. Поэтому мы еще раз напоминаем о важности требований по фиктивности". По его словам, Комиссия в этом году продолжит работать над требованиями по определению признаков фиктивности.
Рассказывая о планах НКЦБФР, Александр Панченко отметил, что на 2016 год запланирована имплементация в национальное законодательство европейских директив по UCITS (Undertakings for collective investment in transferable securities) и AIFD (Alternative Investment Fund Managers). Комиссия подготовит изменения в ряд законодательных актов, которые будут направлены на совершенствование деятельности институтов совместного инвестирования.
"Мы пригласили специалистов из европейских регуляторов помочь нам в процессе адаптации директив. Будет создана рабочая группа, которая отработает этот вопрос. И мы планируем до конца текущего года подготовить проект закона", – сообщил представитель регулятора.
В то же время он добавил, что НКЦБФР также активно сотрудничает с Нацкомфинуслуг по доработке закона "О негосударственном пенсионном обеспечении".
Напомним, с 19 февраля 2016 года, после официального опубликования в Официальном вестнике Украины, вступило в силу решение регулятора от 12 января 2016 года № 11 "Об утверждении Изменений к Лицензионным условиям осуществление профессиональной деятельности на фондовом рынке (рынке ценных бумаг) - деятельности по управлению активами институциональных инвесторов (деятельности по управлению активами)". Об этом сообщила пресс-служба НКЦБФР.
Источник: http://ubr.ua/finances/stock-market/v...
Коментарі до матеріалу