Коли СГ може не допустити контролерів до перевірки
Державна регуляторна служба уточнила свою позицію щодо наявності у контролюючих органів повноважень на проведення перевірок та права СГ не допускати до них. Із 1 вересня 2018 року набула чинності постанова КМУ від 10.05.18 р. № 342 (далі – Постанова № 342), якою затверджено Методики розроблення: критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення госпдіяльності (далі – критерії); уніфікованих форм актів, які містять перелік питань для перевірки залежно від ступеня ризику, що складаються за результатами перевірок. У зв’язку із цим:
- є нечинними усі критерії та уніфіковані форми актів, розроблені на підставі методик, затверджених постановами КМУ, що втратили чинність;
- не можуть проводити перевірки контролюючі органи, які не затвердили та не оприлюднили нові уніфіковані форми актів (крім органів ДФС, для яких порядок проведення перевірок та форма акта встановлені ПК);
- у разі незатвердження критеріїв СГ відносяться до незначного ступеня ризику та перевіряються не частіше одного разу на 5 років.
ДРС констатує: якщо контролюючим органом не була затверджена та оприлюднена на власному офіційному веб-сайті уніфікована форма акта, у якій передбачається перелік питань залежно від ступеня ризику, СГ має право не допускати його посадових осіб до перевірки.
Коментарі до матеріалу