Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

У лютому дефіцит зведеного платіжного балансу зменшився практично до нуля

31.03.2017

У лютому 2017 року дефіцит платіжного балансу України зменшився до 27 млн. дол. США за попередніми даними (у січні – 202 млн. дол. США), що насамперед було зумовлено зростанням чистих надходжень за фінансовим рахунком.

Дефіцит рахунку поточних операцій у лютому збільшився до 399 млн. дол. США (142 млн. дол. США у січні) унаслідок сповільнення зростання експорту товарів.

• Зростання обсягів експорту товарів у лютому сповільнилося до 20.9% р/р (52.9% у січні), що значною мірою відображало вичерпання тимчасового ефекту низької бази порівняння січня минулого року.

Натомість цінова кон’юнктура залишалася сприятливою для українського експорту. Зростання експорту продовольчих товарів сповільнилося (до 15.9% р/р з 55.3% р/р у січні) насамперед через зниження обсягів експорту зернових культур (11.7% р/р) передусім унаслідок падіння світових цін на зернові. Водночас зросли вартісні обсяги експорту насіння олійних (у 2.2 раза) та олії (на 13.4% р/р). Високі світові ціни на сталеву продукцію та зміщення структури експорту металургійної продукції в бік готових виробів сприяли нарощенню обсягів експорту чорних та кольорових металів (на 30.6% р/р). Зростання світових цін на залізну руду зумовило прискорення експорту мінеральних продуктів (насамперед за рахунок руди), вартісні обсяги якого перевищували минулорічний рівень майже удвічі. Натомість обсяги експорту хімічної продукції скоротилися (на 6.9% р/р).

• Зростання обсягів імпорту товарів уповільнилося удвічі – до 16.7% р/р з 32.6% у січні. Зокрема, обсяги енергетичного імпорту збільшилися на 53.3% р/р. Це було зумовлено все ще високими обсягами імпорту природного газу, необхідного для проведення опалювального сезону. Іншою причиною було зростання обсягів імпорту нафтопродуктів, пов’язане з підготовкою аграріїв до посівної.

Обсяги неенергетичного імпорту зросли на 8.5% р/р (у січні – на 21.1% р/р), зокрема – продукції машинобудування (на 21.5% р/р), хімічної промисловості (на 7.3% р/р), чорних та кольорових металів (на 24.5% р/р). Водночас імпорт продовольчих товарів скоротився на 3.7% р/р (у січні – на 14.5% р/р).

У лютому чисті надходження за фінансовим рахунком (368 млн. дол. США) були забезпечені подальшим скороченням готівкової валюти поза банками та зростанням заборгованості за торговими кредитами.

Чистий приплив прямих іноземних інвестицій у лютому становив 45 млн. дол. США. Усі вони були спрямовані до реального сектору.

Через близьке до нуля сальдо зведеного платіжного балансу міжнародні резерви станом на початок березня майже не змінилися та становили 15.5 млрд. дол. США або 3.3 місяця імпорту майбутнього періоду.

З оновленими даними за результатами лютого 2017 року можна ознайомитися у розділі Статистика зовнішнього сектору.

Детальніше про макроекономічні тенденції лютого читайте у "Макроекономічному та монетарному огляді" (березень 2017 року), який буде опубліковано 31 березня 2017 року.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
13.05.2025
Платіжне шахрайство з картками: огляд НБУ
Більше за темою: Зарплатну картку працівника заблоковано приватним виконавцем: як виплатити зарплату? Придбання ПММ на АЗС за готівку та за платіжними картками: особливості обліку У 2024 році спостерігалося зменшення кількості незаконних дій та шахрайських операцій з використанням платіжних карток...
13.05.2025
Топ-10 найбільших роботодавців в Україні: як роботодавці відновлюють штат
Хто на сьогодні займає перші місця серед роботодавців з відновлення кадрів? Більше за темою: Наказ про внесення змін до штатного розпису фермерського господарства Звільнення у зв’язку зі скороченням чисельності або штату працівників Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанс...
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
Кращі матеріали