В Євросоюзі узгодили торгові квоти для України
15.06.2017 101 0 0
Преференції будуть введені на строк до трьох років, як доповнення до Угоди про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі.
Квоти на томати, пшеницю, кукурудзу і мед будуть скорочені, сечовина з пропозицій буде виключена. Про це свідчать результати міжінституційних переговорів про надання Україні торгових преференцій.
Зокрема, встановлено такі річні квоти: для меду - 2500 тонн, томатів оброблених - 3000 тонн, пшениці - 65000 тонн, кукурудзи - 625 000 тонн, ячменю - 325 000 тон.
Крім того, узгоджений текст робить акцент на боротьбу з корупцією, що є однією з умов виділення торгових преференцій Україні. Крім того, товари, що вивозяться з територій, захоплених сепаратистами, будуть предметом додаткових перевірок. Також Європейську Комісію зобов'язали більш детально звітувати про реалізацію цих преференцій.
У вівторок 16 червня в Страсбурзі відбулися тристоронні переговори за участю представників ЄП, Європейської Комісії та Мальтійського Головування в Раді Європейського Союзу, за результатами яких доповідач Валеса написав у Твіттері, що вони завершилися «успішно».
Як відомо, ЕП наполягав на виключенні з переліку ряду позицій, зокрема, зернових, томатів і сечовини. Наприкінці вересня минулого року Єврокомісія запропонувала підвищити квоти на експорт ряду українських товарів. Зокрема, на кукурудзу - на 650 тис. тонн, пшеницю - на 100 тис. тонн, ячмінь - на 350 тис. тонн, крупу і оброблене зерно - на 7,8 тис. тонн, овес - на 4 тис. тонн, мед - на 3 тис. тонн, виноградний сік - на 500 тонн, оброблені томати - на 5 тис. тонн.
За даними міністра аграрної політики і продовольства Тараса Кутового, економічний ефект від прийняття Європарламентом рішення про збільшення річних квот на безмитне ввезення української сільгосппродукції в ЄС складе близько 196,95 млн дол.
У Мінекономрозвитку заявили, що очікують остаточного рішення ЄС про надання Україні додаткових торгових преференцій до саміту Україна-ЄС, який пройде в Києві 13 липня.
Джерело: http://hyser.com.ua/economics/206744-...
Коментарі до матеріалу