Українським аграріям радять вирощувати часник на експорт
10.03.2017 294 0 0
Вітчизняний часник володіє хорошим потенціалом для продажу на зовнішніх ринках. Вирощувати цей овоч можна практично у всіх регіонах країни.
Для підйому галузі необхідно вносити в неї зміни, в тому числі розвивати виробництво часнику і впроваджувати технології, необхідні для гарантії якості продукції.
Вирощування часнику відіграє важливу роль у контексті розвитку нішевого виробництва в аграрній галузі представниками малого та середнього бізнесу. Виробництво цього овочу є складним процесом, але якщо виробники будуть дотримуватися технологічних і агрономічних норм і правильно зберігати часник, то можуть домогтися високої рентабельності.
У минулому році українські аграрії експортували 195 тонн часнику, встановивши новий рекорд. При цьому тільки в країни Євросоюзу було продано 75 тонн часнику. Варто відзначити, що квота на безмитний імпорт вітчизняного часнику в країни ЄС становить 500 тонн, але поки її не вдається заповнити через дефіцит пропозиції.
Для нарощування потенціалу у виробництві часнику і збільшення експорту необхідно, щоб виробники навчилися об'єднувати зусилля з метою залучення інвестицій та поліпшення умов для зберігання овочів і формування партій товару.
Представникам даної ніші слід створювати кооперативи. Це необхідно, щоб захистити свої інтереси та налагодити контакти безпосередньо з покупцями.
Україна входить в топ-10 найбільших виробників часнику в світі, проте займає 60 місце серед експортерів. У 2016 році вітчизняні виробники наростили експорт часнику в 2,3 рази (до 195,1 тонн з 83,2 тонн в 2015 році). Прибуток від експорту зріс в 3,2 рази (до 286,1 тис. доларів з 88,3 тис. доларів). Головними імпортерами вітчизняного часнику в минулому році стали Білорусь, Латвія, Канада і Литва.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу