Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Українські поляки: як буде розвиватися трудова міграція до Польщі

Редакція

30.01.2018 689 0 0

Трудова міграція українців до Польщі набирає обертів. І якщо раніше на заробітки їхали переважно безробітні громадяни, тепер на пошуки високої зарплати і кращих умов відправляються українці, які мали робоче місце.

ФАКТ. Тільки за офіційними даними, в Польщі виїхало мільйон українців. Цей показник продовжує стрімко зростати. Близько 70% українських заробітчан працюють на заводах і будівельних майданчиках, і тільки кожен п'ятий займає офісну посаду.

З початку війни на Донбасі змінився не тільки кількісний склад українських працівників, а й територіальний. Якщо раніше в Польщу відправлялися переважно жителі західних областей, то зараз там працюють жителі з усіх регіонів України.

ВИГІДНО ЦЕ ПОЛЬЩІ? Експерти відзначають, що українці позитивно впливають на економічне зростання в країні.

По-перше, вони займають посади, на яких не особливо поспішають працювати поляки.

По-друге, українці вирішили проблему дефіциту робочої сили в країні.

По-третє, влада використовує трудову міграцію з України в суперечці з Єврокомісією. Мовляв, ми вже прийняли мільйон мігрантів з України, тому відмовляємося приймати сирійців.

Відзначимо, що працівники навіть допомагають Польщі виплачувати пенсії, оскільки близько 307 тис. Українців платять внески в польське Управління соціального страхування.

ЯК УКРАЇНЦІ ЗМІНЮЮТЬ ПОЛЬЩІ. За останні роки українців в Польщі дійсно стало більше. Почути знайому мову на польських вулицях вже не рідкість.

У зв'язку зі збільшенням числа українських громадян польська влада потроху адаптують умови для українців. Так, довідкове меню в аеропортах має україномовні матеріали, а офіційний сайт Познані отримав українську версію. На українському пропонуються і послуги в банках, на сайтах і в офісах мобільних операторів і страхових агентств.

НОВІ ПРАВИЛА. Незважаючи на позитивний вплив українських заробітчан на економіку Польщі, влада сусідньої країни вирішили посилити правила для отримання робочої візи. Так, з 1 січня 2018 року стали працювати нові правила для сезонного працевлаштування. Згідно з новим законом, роботодавці повинні повідомляти владі про зміни щодо працевлаштування українців і громадян інших східних країн. Дозволи на сезонні роботи будуть видаватися на 9 місяців. За працевлаштування іноземця роботодавець повинен заплатити 30 злотих.

ПОЛІТИКА. Політологи прогнозують, що відносини між Україною і Польщею в 2018 році будуть частково залежати від міграційного питання. Польща активно використовує українське питання на зовнішньополітичній арені, називаючи українців «біженцями». Хоча насправді трудові мігранти і біженці абсолютно різні поняття. Біженці повинні перебувати на утриманні держави. Українці ж у Польщі важко працюють. Такими ж мігрантами є поляки в багатших країнах Європи. Однак навряд чи їх там так називають.

Джерело: https://etcetera.media/ukrainskie-pol...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали