Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Українські поляки: як буде розвиватися трудова міграція до Польщі

30.01.2018

Трудова міграція українців до Польщі набирає обертів. І якщо раніше на заробітки їхали переважно безробітні громадяни, тепер на пошуки високої зарплати і кращих умов відправляються українці, які мали робоче місце.

ФАКТ. Тільки за офіційними даними, в Польщі виїхало мільйон українців. Цей показник продовжує стрімко зростати. Близько 70% українських заробітчан працюють на заводах і будівельних майданчиках, і тільки кожен п'ятий займає офісну посаду.

З початку війни на Донбасі змінився не тільки кількісний склад українських працівників, а й територіальний. Якщо раніше в Польщу відправлялися переважно жителі західних областей, то зараз там працюють жителі з усіх регіонів України.

ВИГІДНО ЦЕ ПОЛЬЩІ? Експерти відзначають, що українці позитивно впливають на економічне зростання в країні.

По-перше, вони займають посади, на яких не особливо поспішають працювати поляки.

По-друге, українці вирішили проблему дефіциту робочої сили в країні.

По-третє, влада використовує трудову міграцію з України в суперечці з Єврокомісією. Мовляв, ми вже прийняли мільйон мігрантів з України, тому відмовляємося приймати сирійців.

Відзначимо, що працівники навіть допомагають Польщі виплачувати пенсії, оскільки близько 307 тис. Українців платять внески в польське Управління соціального страхування.

ЯК УКРАЇНЦІ ЗМІНЮЮТЬ ПОЛЬЩІ. За останні роки українців в Польщі дійсно стало більше. Почути знайому мову на польських вулицях вже не рідкість.

У зв'язку зі збільшенням числа українських громадян польська влада потроху адаптують умови для українців. Так, довідкове меню в аеропортах має україномовні матеріали, а офіційний сайт Познані отримав українську версію. На українському пропонуються і послуги в банках, на сайтах і в офісах мобільних операторів і страхових агентств.

НОВІ ПРАВИЛА. Незважаючи на позитивний вплив українських заробітчан на економіку Польщі, влада сусідньої країни вирішили посилити правила для отримання робочої візи. Так, з 1 січня 2018 року стали працювати нові правила для сезонного працевлаштування. Згідно з новим законом, роботодавці повинні повідомляти владі про зміни щодо працевлаштування українців і громадян інших східних країн. Дозволи на сезонні роботи будуть видаватися на 9 місяців. За працевлаштування іноземця роботодавець повинен заплатити 30 злотих.

ПОЛІТИКА. Політологи прогнозують, що відносини між Україною і Польщею в 2018 році будуть частково залежати від міграційного питання. Польща активно використовує українське питання на зовнішньополітичній арені, називаючи українців «біженцями». Хоча насправді трудові мігранти і біженці абсолютно різні поняття. Біженці повинні перебувати на утриманні держави. Українці ж у Польщі важко працюють. Такими ж мігрантами є поляки в багатших країнах Європи. Однак навряд чи їх там так називають.

Джерело: https://etcetera.media/ukrainskie-pol...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Коли працівник може вимагати запровадження для нього дистанційної роботи
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього були вчинені дії, що містять ознаки дискримінації. Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може працівник вимагати зап...
04.07.2025
Державне агентство з управління резервами України розпочинає діяльність
Уряд дав «зелене світло» початку діяльності Державного агентства з управління резервами України (ДАУР) як центрального органу виконавчої влади.  Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра екон...
04.07.2025
Судова процедура санації боржника: що це і як відбувається
Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація. БІльше за темою: Ліквідація у зв’язку з банкрутством: правові аспекти Коли підприємство не справляється з фінансови...
Кращі матеріали