Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Українські поляки: як буде розвиватися трудова міграція до Польщі

30.01.2018

Трудова міграція українців до Польщі набирає обертів. І якщо раніше на заробітки їхали переважно безробітні громадяни, тепер на пошуки високої зарплати і кращих умов відправляються українці, які мали робоче місце.

ФАКТ. Тільки за офіційними даними, в Польщі виїхало мільйон українців. Цей показник продовжує стрімко зростати. Близько 70% українських заробітчан працюють на заводах і будівельних майданчиках, і тільки кожен п'ятий займає офісну посаду.

З початку війни на Донбасі змінився не тільки кількісний склад українських працівників, а й територіальний. Якщо раніше в Польщу відправлялися переважно жителі західних областей, то зараз там працюють жителі з усіх регіонів України.

ВИГІДНО ЦЕ ПОЛЬЩІ? Експерти відзначають, що українці позитивно впливають на економічне зростання в країні.

По-перше, вони займають посади, на яких не особливо поспішають працювати поляки.

По-друге, українці вирішили проблему дефіциту робочої сили в країні.

По-третє, влада використовує трудову міграцію з України в суперечці з Єврокомісією. Мовляв, ми вже прийняли мільйон мігрантів з України, тому відмовляємося приймати сирійців.

Відзначимо, що працівники навіть допомагають Польщі виплачувати пенсії, оскільки близько 307 тис. Українців платять внески в польське Управління соціального страхування.

ЯК УКРАЇНЦІ ЗМІНЮЮТЬ ПОЛЬЩІ. За останні роки українців в Польщі дійсно стало більше. Почути знайому мову на польських вулицях вже не рідкість.

У зв'язку зі збільшенням числа українських громадян польська влада потроху адаптують умови для українців. Так, довідкове меню в аеропортах має україномовні матеріали, а офіційний сайт Познані отримав українську версію. На українському пропонуються і послуги в банках, на сайтах і в офісах мобільних операторів і страхових агентств.

НОВІ ПРАВИЛА. Незважаючи на позитивний вплив українських заробітчан на економіку Польщі, влада сусідньої країни вирішили посилити правила для отримання робочої візи. Так, з 1 січня 2018 року стали працювати нові правила для сезонного працевлаштування. Згідно з новим законом, роботодавці повинні повідомляти владі про зміни щодо працевлаштування українців і громадян інших східних країн. Дозволи на сезонні роботи будуть видаватися на 9 місяців. За працевлаштування іноземця роботодавець повинен заплатити 30 злотих.

ПОЛІТИКА. Політологи прогнозують, що відносини між Україною і Польщею в 2018 році будуть частково залежати від міграційного питання. Польща активно використовує українське питання на зовнішньополітичній арені, називаючи українців «біженцями». Хоча насправді трудові мігранти і біженці абсолютно різні поняття. Біженці повинні перебувати на утриманні держави. Українці ж у Польщі важко працюють. Такими ж мігрантами є поляки в багатших країнах Європи. Однак навряд чи їх там так називають.

Джерело: https://etcetera.media/ukrainskie-pol...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
22.05.2025
З 1 червня в Дії стане доступним мультишеринг для бізнесу
Отримати весь пакет потрібних документів від клієнта стало можливим у кілька натискань на екрані. Без ксерокопій, файлів та помилок у паперах. Саме так з 1 червня працюватиме новий сервіс для бізнесу – мультишеринг документів у Дії.  Усі цифрові копії необхідних документів надходять одра...
21.05.2025
Наукові парки – нові можливості для бізнесу
Science City – це частина Стратегії цифрового розвитку інновацій WINWIN 2030, що об’єднує науку, освіту та бізнес. Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством цифрової трансформації розробляють новий правовий режим Science City, який має на меті трансформувати наукові парки в суч...
21.05.2025
Яким був фінансовий ринок у 2024 році: звіт НБУ
Основну увагу регулятор приділяє насамперед системно важливим та важливим суб’єктам інфраструктури фінансового ринку, порушення безперервності діяльності яких може бути джерелом системного ризику. Національний банк, дотримуючись принципів прозорості виконання функції з оверсайта, опублікував ч...
Кращі матеріали