Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Українська економіка прискорила зростання у 2017 році

Редакція

23.03.2018 160 0 0

Про це свідчать розгорнуті показники ВВП за IV квартал та в цілому за 2017 рік, опубліковані Держстатом.

Як зазначили у Нацбанку, у тому числі в IV кварталі минулого року реальний ВВП зріс на 2,2% у річному вимірі.

«Фактичні темпи зростання реального ВВП у 2017 році були вищими за очікування Національного банку, опубліковані в Інфляційному звіті за січень 2018 року (2,1%). Відновлення економіки України відбувається стрімкіше за очікування та попередні оцінки з огляду на більш суттєву активізацію внутрішнього споживчого попиту та високу інвестиційну активність», — йдеться у коментарі.

Як і очікувалося, споживчий попит став основним драйвером зростання реального ВВП у 2017 році.

Регулятор пояснив, що зростання кінцевих споживчих витрат домогосподарств минулого року відчутно прискорилося (до 7,8% з 2,1% у 2016 році), підтримане високими темпами зростання реальної заробітної плати, а також підвищенням середнього розміру пенсійних виплат.

Споживчі витрати сектору загально державного управління збільшилися на 3,3% після їх зниження у 2016 році на 0,5%, у тому числі через збільшення бюджетних видатків на пільги та житлові субсидії.

Вагомим рушієм економічного зростання залишилася інвестиційна активність, заявилил в НБУ.

Валове нагромадження основного капіталу продовжувало збільшуватися високими темпами (18,2%) попри незначне уповільнення порівняно з попереднім роком (20,4%).

На відміну від 2016 року, у минулому році зростання капітальних інвестицій спостерігалося у більшості видів діяльності.

Зовнішні умови також сприяли зростанню реального ВВП.

Обсяги експорту товарів та послуг у реальному вимірі збільшилися на 3,5% на противагу їх скороченню у 2016 році.

Однак на зростання експорту (та в цілому реального ВВП) продовжували негативно впливати ситуація на сході країни та подовження Росією дії торговельних обмежень, запроваджених у попередні роки.

Розрив логістичних та виробничих зв’язків з підприємствами на неконтрольованих територіях позначився й на прискоренні зростання імпорту (до 12,2% р/р з 8,7% р/р у 2016 році), зокрема через дефіцит вугілля на внутрішньому ринку.

https://minfin.com.ua/ua/2018/03/23/3...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали