Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Українців чекають великі зміни: всіх зобов'яжуть провести енергоаудит квартир

Редакція

24.10.2016 148 0 0

Законопроекти, які змінять ситуацію в комунальній сфері, на даний момент знаходяться в Раді. Автори документів впевнені, що закони ухвалять до кінця року.

В Україні вже в наступному році має запрацювати Фонд енергоефективності, за рахунок якого сім'я зможе компенсувати до 50% витрат на утеплення свого житла. Для того щоб Фонд заробив, до кінця цього року Рада повинна прийняти три важливі закони: "Про житлово-комунальні послуги", "Про енергоефективність будівель" і "Про комерційний облік".

Закон "Про енергетичну ефективність будівель"

Що нового:

    Всі будівлі, в тому числі житлові будинки, повинні за свій рахунок провести енергоаудит

    Окремим будівлям доведеться оформити сертифікат енергоефективності

    Тих, хто не оформить сертифікат енергетичної ефективності, будуть штрафувати

    З'являться мінімальні вимоги з енергоефективності будівель

Всі об'єкти будівництва і вже зведені будівлі повинні пройти аудит енергетичної ефективності за свій рахунок. Якщо енергоаудит проводитимуть в житловій багатоповерхівці, платити доведеться всім власникам квартир. Як відзначають експерти, в середньому аудит типовою багатоповерхівки може обійтися в 5-12 тисяч гривень. Сума залежить від площі будинку та обладнання, яке використовує енергоаудитора. Наприклад, сім'ї, яка живе в будинку на сто квартир, за аудит доведеться заплатити від 50 до 120 гривень.

Орієнтовна вартість енергоаудиту для багатоповерхівок:

до 100 квартир - 9.5 тис. гривень

до 300 квартир - 12 тис. гривень

до 350 квартир - 13 тис. гривень

Енергоаудит, згідно із законопроектом, повинні будуть провести у всіх будівлях, а отримати сертифікат енергоефективності доведеться новобудов, будівлям, які здаються в оренду як мінімум на рік, і місцях загального користування з площею від 250 квадратних метрів. Сертифікат вважається дійсним 10 років за умови, якщо за цей час будівля не буде утеплятися.

Тим, хто сертифікат не отримає, доведеться заплатити штраф від 3400 до 5100 гривень. "Закон набирає чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування, і вводиться в дію з 1 січня 2017 року», - йдеться в законопроекті.

Закони "Про ЖКП" і "Про комерційний облік компослуг"

Що нового:

    До 1 січня 2018-го у всіх житлових будинках встановлять лічильники на світло, газ, тепло, електроенергію і воду

    За борги за комуналку доведеться платити пеню

    Будівлям, необладнаним лічильниками, заборонять підключатися до мереж

На даний момент, наприклад, лічильники на воду встановлені тільки у 77% абонентів. "Низький показник оснащення засобами обліку унеможливлює ефективну реалізацію заходів по економії водних ресурсів", - зазначають автори законопроекту. Станом на початок року теплові лічильники встановили тільки в 53% будинків. Існуючі норми споживання, за якими доводиться платити українцям без лічильників, часто завищені. Як каже експерт в сфері енергоефективності Анна Шумейко, встановивши всі лічильники (в тому числі і тепловий лічильник на будинок), можна на 30% менше платити за комуналку.

Як показує аналіз Держенергоефективності, якщо встановити на будинок прилад обліку тепла, через один-три роки споживання скорочується на 15-20%, в результаті мешканці платять за комуналку менше. "Лічильники також не дозволять переводити наднормативні втрати в мережах на споживачів", - зазначають автори документа.

Прилади обліку відповідно до закону повинні бути встановлені:

    У всіх нежитлових будівлях - до 1 жовтня 2017 года;

    У всіх житлових будинках - до 1 жовтня 2018 года;

У новій редакції закону "Про житлово-комунальні послуги" вводиться поняття "управитель" ОСББ, крім того, в документі є, як зазначає Олена Бабак, спірний момент - українців з боргами за комуналку планують зобов'язати платити пеню.

У разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов'язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,1 відсотка за кожен день прострочення від суми боргу ", - говориться в законопроекті. Так, за рік борг може збільшитися на 36,5%. Максимальна пеня не може становити більше 100% від суми боргу. пеня нараховується після 20 числа кожного місяця. Так, якщо прострочити платіжку на 10 днів, доведеться заплатити всього на 1% більше.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://www.segodnya.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали