Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Україна очолила рейтинг рівноправного розподілу доходів

Редакція

28.04.2017 284 0 0

Результати дослідження «Індексу нерівності» визначили, що Україна очолила рейтинг країн з рівноправним розподілом доходів.

Для дослідження фінансового нерівності в 140 країнах світу експерти використовували два показника ступеня розшарування суспільства – коефіцієнт Джині і коефіцієнт Пальма.

Коефіцієнт Джині вважають найпоширенішим показником нерівності. У ньому враховується розподіл доходів країни за 100-бальною шкалою, в якій оцінка 0 говорить про абсолютне рівність, а 100 — повну нерівність.

За останніми даними Світового банку, згідно з цим показником, трійку лідерів рейтингу сформували Україна, Словенія та Норвегія. Тим часом саме помітне фінансове нерівність спостерігається в Південній Африці, Намібії і Гаїті.

Коефіцієнт Пальма використовують як альтернативу коефіцієнту Джині. Він вказує на співвідношення середніх доходів 10% найбагатшого і 40% найбіднішого населення, тим самим демонструючи зростаючий розрив між багатими і бідними. Цей рейтинг також очолила Україна. За нею йдуть Норвегія і Словенія. В аутсайдерах опинилися Ботсвана, Гаїті і ПАР.

Втім, експерти відзначили, що вимірювання рівня фінансової нерівності — це не найточніший показник. Якщо не зосереджуватися тільки на розподіл доходів, а враховувати і рівень життя, то результати можуть бути зовсім іншими.

Джерело: http://hyser.com.ua/

 

1 из 2

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали