Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Україна в цифрах: 17-21 жовтня

Редакція

26.10.2016 124 0 0

Головними подіями минулого тижня в українській економіці стали підтримка парламентом у першому читанні проекту держбюджету-2017 та передача на підпис президенту ухваленого на початку жовтня закону про посилення захисту прав власності, чутки про націоналізацію найбільшого банку України та вихід європейських інвесторів з банківського сектора, а також прихід в Україну популярного бюджетного автоперевізника PolskiBus.

Підтримка державного бюджету в першому читанні відбулася у п’ятницю, 21 жовтня. Народні депутати після двогодинного обговорення проголосували за перше читання, але скерували як доручення уряду 445 поправок до головного фінансового документу країни. Переважна більшість ухвалених пропозицій стосується субвенцій місцевим бюджетам та фінансування певних інфраструктурних проектів. Цікаво, що до фільтрації на профільному парламентському комітеті до бюджету-2017 депутатами було подано аж 1167 поправок, які у разі безумовного прийняття збільшили б видаткову частину бюджету більш як на 1 трильйон гривень. Тепер уряд доопрацьовуватиме проект державного бюджету на 2017 рік з урахуванням як поправок депутатів, так і думки головного кредитора України – Міжнародного валютного фонду. Наразі МВФ не надав якихось конкретних пропозицій до головного фінансового документа держави, але найближчим часом може це зробити: з 26 жовтня в Україну з метою перегляду стану виконання програми реформ та підготовки висновку щодо подальшого кредитування України до Києва має приїхати чергова місія фонду.

Другою важливою новиною для покращення бізнес-клімату в Україні стала передача на підпис президенту закону про зміни до українського законодавства щодо впровадження європейських стандартів захисту прав власності та інтересів інвесторів, більше відомого як «антирейдерський закон». Цей документ був ухвалений парламентом ще 6 жовтня, але був підписаний головою Верховної Ради чомусь тільки минулого тижня. Основними новаціями нового закону стане посилення вимог до реєстраційних дій – реєстраційні дії щодо юридичних осіб можна буде проводити лише в межах області, видача електронно-цифрових підписів проводитиметься лише при особистій присутності керівників підприємств, що мають право підпису. Впроваджується обов’язкове нотаріальне посвідчення підписів голови, секретаря або учасників зборів підприємств, які вносять зміни до установчих або статутних документів.

Закон також впроваджує обов’язок реєстратора інформувати власника підприємства або майна про надходження пакету документів на перереєстрацію майна чи бізнесу, при цьому чинний власник може при потребі заборонити реєстраційну дію з подальшим оскарженням у суді. Значно збільшуються кримінальні покарання за вчинення незаконних дій з реєстрації майна або підприємств, а також впроваджуються дистанційні перевірки роботи нотаріусів та реєстраторів. Міністерство юстиції переконано, що нововведення істотно посилять захист прав власності та мінімізують ризик рейдерських захоплень бізнесу, які, на жаль, тривають. Останнім з помітних випадків рейдерства стало захоплення найбільшої приватної медичної клініки Закарпаття – «Гемо Медика», що є частиною словацької “Hemo Medika Group”. Наприкінці минулого тижня у клініці з’явилися невідомі особи на чолі з громадянином Росії та мешканцем Луганської області, які надали поліції документи про те, що вони нібито є новими власниками клініки, а існуючі власники готують оскарження цих документів у суді.

Банківський сектор України, як і минулого тижня, був «рясним» на цікаві новини. Першою новиною стали чутки про націоналізацію найбільшого українського банку – Приватбанку. Одне з київських Інтернет-видань поширило матеріал, у якому стверджувало, що уряд вже ухвалив рішення про націоналізацію банку на виконання вимог меморандуму про співпрацю з Міжнародним валютним фондом і планує завершити її до кінця поточного місяця. Інформація наробила чимало шуму в фінансовій спільноті, але була рішуче спростована керівництвом Приватбанку.  «Ця інформація – черговий фейк.

Докладніше дивись за посиланням: http://uaprom.info/article/6154-ukray...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали