Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Україна піднялася з 84 на 41 місце у рейтингу Оподаткування-2018

04.12.2017

Світовий банк й аудиторська компанія PwC оприлюднили нові дані рейтингу Doing Business, які стосуються сплати податків - Paying Taxes-2018.

Відповідно до них, Україна різко покращила свої результати, бо піднялася майже з кінця списку, в якому 190 країн, на 41 сходинку.

З чим пов’язаний такий прорив України у вирішенні проблем із оподаткуванням?

Основна причина покращення позиції нашої держави в цьому рейтингу пов’язана з тим, що в нас суттєво скорочений єдиний соціальний внесок. Раніше за розміром оподаткування зарплати ми були в десятці країн, де він найбільший у світі. Тепер оподаткування доходів, отриманих громадянами, суттєво зменшилося.

На скільки?

Єдиний соціальний внесок становив у нас приблизно 42%, але вже зменшився до 22%. Звичайно, це суттєво вплинуло на один із показників, який оцінюється в цьому рейтингу - сума сплачених податків (податкове навантаження). Загальна ставка на оподаткування(?????) податку на прибуток становить 11,9%, податку із зарплати - 24,8%, інші податки - 1,0%. Загалом загальна ставка на оподаткування в Україні становить 37,8%. Середнє значення оподаткування в даному рейтингу сягає 40,5%. Внаслідок таких змін податкове навантаження в нашій країні значно зменшилось.

Чи відбулись інші зміни в оподаткуванні?

Крім цього, дуже позитивні зрушення відбулись у відшкодуванні ПДВ, які також оцінюються в цьому рейтингу. Фактично всі респонденти, які відповідали на питання з приводу термінів на отримання відшкодування даного податку, зазначили, що цей термін скоротився майже вдвічі. Тепер йдеться лише про 14,3 тижня.

Для прикладу, в Східній Європі та Центральній Азії - 24 тижні. У світі - в середньому 27,8 тижня. Зауважу, що оцінка проводилась за 2016 рік, а в 2017 році цей показник ще покращився порівняно з попередніми періодами. Є ще один фактор, який вплинув на позицію України в рейтингу. Хто і яким чином не критикував би систему електронного адміністрування ПДВ, але час на розрахунок податку на додану вартість скоротився.

Отже, час підготовки декларації став меншим. Також міжнародні експерти зазначили, що в Україні відбулось скорочення кількості податків. Кількість податкових платежів в Україні - п'ять на рік. Середнє значення в рейтингу Paying Taxes - 24 платежі.

Наскільки ми тепер пристойно виглядаємо в писку зі 190 країн?

У нас два показники, за якими ми виглядаємо дуже пристойно. Перший - податкове навантаження. Ми тепер приблизно всередині списку країн. Тобто ці показники достатньо прийнятні. Другий позитивний показник – здача електронної звітності. За ним ми також перебуваємо на високому рівні. Але й дотепер термін, який витрачається на складання та подання звітності, залишається достатньо тривалим.

За даними рейтингу, складання та подання звітності щодо податку на прибуток в Україні займає 36,5 години на рік проти 61 години у світі. Однак у ЄС - 34 години на рік. Складання та подання звітності щодо податків із зарплати в Україні становить 92 години на рік (у світі - 88, в ЄС - 34), інших податків – 199 годин на рік в Україні, 95 - у світі, 51 - в ЄС. Загалом на складання й подання звітності в Україні йде 328 годин проти в середньому 240 годин у світі.

Тому Міністерству фінансів, яке формує державну політику в сфері оподаткування, необхідно звернути на це увагу й спростити умови адміністрування податків.

Джерело: http://expres.ua/ 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
18.07.2025
Стартував новий маркетинговий сезон торгівлі зерновими на біржі
З 1 липня 2025 року до 30 червня 2026 року триває новий сезон біржової торгівлі зерновими. Так, на Українській універсальній біржі (УУБ) вже укладено перші контракти, зокрема на постачання 100 тонн пшениці нового врожаю на понад 800 тис. грн. Це свідчить про високу зацікавленість ринку та готовність...
18.07.2025
Як записатися для візиту до ЦОП (електронна черга) через вебпортал ДПС
Розглянемо крок за кроком, що потрібно зробити, щоб через вебпортал ДПС записатися в електронну чергу Центру обслуговування платників. Який алгоритм запису для візиту до ЦОП (електронна черга) через вебпортал ДПС? Згідно з абзацом другим розд. I Примірного положення центру обслуговування платників,...
18.07.2025
В Україні – нові Прем’єр-міністр та Кабмін
Верховна Рада 17 липня 2025 року призначила Прем’єр-міністром України Юлію Свириденко. Верховна Рада 17 липня 2025 року призначила Прем’єр-міністром України Юлію Свириденко. За таке рішення проголосували 262 народних депутати. Під час виступу в Парламенті новопризначена очільниця Уряду ...
Кращі матеріали