Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Україна піднялася з 84 на 41 місце у рейтингу Оподаткування-2018

Редакція

04.12.2017 277 0 0

Світовий банк й аудиторська компанія PwC оприлюднили нові дані рейтингу Doing Business, які стосуються сплати податків - Paying Taxes-2018.

Відповідно до них, Україна різко покращила свої результати, бо піднялася майже з кінця списку, в якому 190 країн, на 41 сходинку.

З чим пов’язаний такий прорив України у вирішенні проблем із оподаткуванням?

Основна причина покращення позиції нашої держави в цьому рейтингу пов’язана з тим, що в нас суттєво скорочений єдиний соціальний внесок. Раніше за розміром оподаткування зарплати ми були в десятці країн, де він найбільший у світі. Тепер оподаткування доходів, отриманих громадянами, суттєво зменшилося.

На скільки?

Єдиний соціальний внесок становив у нас приблизно 42%, але вже зменшився до 22%. Звичайно, це суттєво вплинуло на один із показників, який оцінюється в цьому рейтингу - сума сплачених податків (податкове навантаження). Загальна ставка на оподаткування(?????) податку на прибуток становить 11,9%, податку із зарплати - 24,8%, інші податки - 1,0%. Загалом загальна ставка на оподаткування в Україні становить 37,8%. Середнє значення оподаткування в даному рейтингу сягає 40,5%. Внаслідок таких змін податкове навантаження в нашій країні значно зменшилось.

Чи відбулись інші зміни в оподаткуванні?

Крім цього, дуже позитивні зрушення відбулись у відшкодуванні ПДВ, які також оцінюються в цьому рейтингу. Фактично всі респонденти, які відповідали на питання з приводу термінів на отримання відшкодування даного податку, зазначили, що цей термін скоротився майже вдвічі. Тепер йдеться лише про 14,3 тижня.

Для прикладу, в Східній Європі та Центральній Азії - 24 тижні. У світі - в середньому 27,8 тижня. Зауважу, що оцінка проводилась за 2016 рік, а в 2017 році цей показник ще покращився порівняно з попередніми періодами. Є ще один фактор, який вплинув на позицію України в рейтингу. Хто і яким чином не критикував би систему електронного адміністрування ПДВ, але час на розрахунок податку на додану вартість скоротився.

Отже, час підготовки декларації став меншим. Також міжнародні експерти зазначили, що в Україні відбулось скорочення кількості податків. Кількість податкових платежів в Україні - п'ять на рік. Середнє значення в рейтингу Paying Taxes - 24 платежі.

Наскільки ми тепер пристойно виглядаємо в писку зі 190 країн?

У нас два показники, за якими ми виглядаємо дуже пристойно. Перший - податкове навантаження. Ми тепер приблизно всередині списку країн. Тобто ці показники достатньо прийнятні. Другий позитивний показник – здача електронної звітності. За ним ми також перебуваємо на високому рівні. Але й дотепер термін, який витрачається на складання та подання звітності, залишається достатньо тривалим.

За даними рейтингу, складання та подання звітності щодо податку на прибуток в Україні займає 36,5 години на рік проти 61 години у світі. Однак у ЄС - 34 години на рік. Складання та подання звітності щодо податків із зарплати в Україні становить 92 години на рік (у світі - 88, в ЄС - 34), інших податків – 199 годин на рік в Україні, 95 - у світі, 51 - в ЄС. Загалом на складання й подання звітності в Україні йде 328 годин проти в середньому 240 годин у світі.

Тому Міністерству фінансів, яке формує державну політику в сфері оподаткування, необхідно звернути на це увагу й спростити умови адміністрування податків.

Джерело: http://expres.ua/ 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали