Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Україна та ЄС: що буде після введення безвізу?

20.04.2017

Новина про безвізовий режим спричинила безліч роздумів про його переваги і недоліки для українців. Але документи, що підписувала українська сторона з різними органами Євросоюзу впродовж останніх семи років, свідчать про те, що безвіз та Угода про вільну торгівлю — частина плану з просування України до членства в Європейській спільноті. Що буде далі та чи увійдемо ми до складу ЄС і коли?

Після оголошення рішення Європарламенту про скасування візового режиму наші урядовці почали голосніше говорити про розширення торговельних преференцій України в межах виконання накреслень Асоціації з ЄС. Про це урядовці не забували й раніше, але на сьогодні такі вимоги української сторони видаються логічними.

Отримання безвізу пов’язане з Угодою про Асоціацію з ЄС, де встановлені положення про зону вільної торгівлі з країнами євроспільноти. І в преамбулі, і в тексті цього документа йдеться «про кероване та безпечне переміщення українців за безвізовими правилами».

Безвіз не дорівнює ЄС

Чи дає статус безвізового режиму певні «пільги» українцям на шляху до членства до Євросоюзу? Експерти кажуть, що ні.

Проте, маючи неабияку можливість задля скорішого вирішення питання з безвізом (а для цього має відбутися формальне голосування Ради міністрів ЄС наприкінці квітня чи на початку травня 2017 року), більшість громадян України будуть вільно пересуватися Євросоюзом: шукати собі роботу, знайомитися з культурною спадщиною країн Старого світу, спілкуватися з європейцями. Все це наблизить нас і нашу державу загалом до Європи, й рано чи пізно питання вступу України до Євросоюзу стане на порядку денному.

До повноправного членства також далеко

Але коли це може статися та наскільки це реально? Держави, які ставали членами ЄС, спочатку отримували безвізовий режим:

    Але про повноправне членство в ЄС ще зарано говорити. Для того, щоб Україна здобула членство, недостатньо самого лише бажання європейців чи українців.

Чи треба для того, щоб країна стала повноправним членом ЄС, насамперед вступити до НАТО? Історія відносин різних європейських країн із цими організаціями доводить, що це так.

Хіба що винятком з цього правила є Франція, яка не була повноправним членом НАТО, а брала участь лише в його політичних, а не економічних структурах.

Вступали до НАТО й держави так званого постсоціалістичного табору, приміром, та ж сама Хорватія.

Що ж нам треба для того, аби стали членом НАТО? По-перше, ми маємо вирішити всі територіальні проблеми та внутрішні конфлікти. По-друге, необхідно чимало часу співпрацювати з цією організацією, наприклад, проводити спільні військові навчання. В цьому сенсі Україна має догідний досвід.

По-третє, за умови схвалення заявки, треба підписати план дій із підготовки вступу до НАТО. До такого документу входять: урегулювання різних територіальних спорів із сусідніми державами, створення відкритої та демократичної системи управління збройними силами, призначення міністром оборони країни громадянської особи (невійськової), наявність сучасного озброєння (а в нас і цього нестача).

Одним із пунктів, які треба обов’язково виконати Україні перед вступом до НАТО, є виведення всіх закордонних військових формувань, що є на нашій території.

Докладніше: http://ckp.in.ua/analytics/17517

                                                                                                 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
21.05.2025
Наукові парки – нові можливості для бізнесу
Science City – це частина Стратегії цифрового розвитку інновацій WINWIN 2030, що об’єднує науку, освіту та бізнес. Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством цифрової трансформації розробляють новий правовий режим Science City, який має на меті трансформувати наукові парки в суч...
21.05.2025
Яким був фінансовий ринок у 2024 році: звіт НБУ
Основну увагу регулятор приділяє насамперед системно важливим та важливим суб’єктам інфраструктури фінансового ринку, порушення безперервності діяльності яких може бути джерелом системного ризику. Національний банк, дотримуючись принципів прозорості виконання функції з оверсайта, опублікував ч...
21.05.2025
ДПС не вдалося вирішити проблему зростання залишку невідшкодованих сум ПДВ
Більше за темою: Питання про ПДВ: огляд листа ДПС Імпорт товарів та основних засобів: особливості сплати ПДВ і відображення права на податковий кредит На жаль, фінансовим органам не вдалося вирішити проблему зростання залишку невідшкодованих сум ПДВ. Зростання продовжилося. У січні – квітні...
Кращі матеріали