Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Зазначення коду послуг до податкової накладної у період з 1 січня 2017 року

24.01.2017

Зазначення коду послуг до податкової накладної у період з 1 січня 2017 року до внесення змін до форми податкової накладної – ризики для податкового кредиту покупця (консультації розглядаються тільки коди на товари (не акцизні, не імпортні) і послуги)

ЩО ВИМАГАЮТЬ НОРМИ ПКУ?

З 01.01.2017 р. в податковій накладній потрібно вказувати обов'язковий реквізит – для будь-яких товарів згідно з УКТ зед (УКТ ЗЕД), для послуг — код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016:2010). Код на товари (не акцизні, не імпортні) і послуги може містити 4 знаки.

При цьому постачальник виписує податкову накладну, до кінця 2017 року звільняється від відповідальності за неправильне зазначення коду. Але щодо захисту податкового кредиту покупця за такими податковими накладними з помилковими кодами ПКУ нічого не сказано.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ НА ПРАКТИЦІ?

 Програма допускає до реєстрації податкові накладні з чотирма цифрами коду УКТ ЗЕД на поставку товарів.

Щодо послуг податкові накладні з кодами послуг ще не реєструються, оскільки ще не змінено програмне забезпечення і до «кодовою» графі 3 не підключений класифікатор ДК 016:2010. Строк для реєстрації податкових накладних виписаних в першій половині січня закінчується 31 січня.

Офіційна позиція ГФС ще не викладена у письмовій консультації, але є неофіційна позиція податківців, розміщена в журналі податкової служби «Вісник. Право знати все про податки і збори» (№1-2, 2017р.), з якої випливають такі висновки:

а) за відсутність коду послуг до податкової накладної каратимуть покупців позбавленням права на податковий кредит та постачальників штрафом тільки після того, як будуть внесені зміни у форму податкової накладної, тобто податкові накладні, виписані до затвердження нової форми можна приймати без коду послуг.

б) код по всім товарам потрібно вказувати обов'язково.

в) у податкових накладних, складених на підставі п. 198.5 (зведені) та п. 199.1 (перерахунку) зазначати код товару за УКТ ЗЕД не потрібно (але ця «поступка» не поширюється на «підсумкові» податкові накладні.

Важливо, щоб ця позиція була податківцями підтверджена в офіційному листі (узагальнюючій консультації), оскільки раніше навіть до внесення змін у податкову накладну, якщо кодекс вимагав вказувати певні дані в податковій накладній, то платники змушені були вказувати ці дані в інших графах (нагадаємо, що така ситуація раніше стосувалася зазначення коду УКТ ЗЕД, в перший місяць, коли його тільки ввели його вказували в графі для номенклатури).

Важливо мати офіційне підтвердження від податківців, оскільки формально з норм ПКУ випливає, що при повній відсутності коду на послуги, така накладна не дає права на податковий кредит, повинен бути вказаний хоч який-небудь код на послуги!

В ЯКОМУ ВИПАДКУ ПОДАТКОВА НАКЛАДНА З НЕПРАВИЛЬНИМ КОДОМ НЕ ДАЄ ПРАВА НА ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ?

На захист податкового кредиту покупця з неправильним кодом або взагалі відсутнім можна тільки привести норму з п. 201.10 «Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних в електронній пошті вигляді».

З цієї норми випливає, що навіть якщо код на послуги невірно вказаний, але операцію можна ідентифікувати, — є право на податковий кредит (по товарах складніше, в будь-якому випадку невірний код – це позбавлення права на податковий кредит).

ЯК ДІЗНАТИСЯ КОД ТОВАРУ ЧИ ПОСЛУГИ?

а) Якщо це непідакцизний або імпортний товар, код УКТ ЗЕД можна отримати у постачальника або визначити самостійно або отримати довідку в ТПП (платна послуга). Оскільки правильність коду по товарах вкрай важлива, то його краще одержати в ТПП, якщо постачальник не отримував такої підтвердження ТПП раніше.

б) Якщо це послуга, код ДК 016:2010 можна отримати у підрядника або визначити самостійно або отримати довідку в ТПП, в органах статистики (платна послуга). Оскільки правильність коду з послуг не так важлива, то його цілком можна визначити самостійно, а у крайніх випадках при двоякого трактування отримати довідку в ТПП, в органах статистики.

Аудитор Гонтаровський Сергій

Джерело: http://auditor.od.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
05.05.2025
Які документи потрібно перевірити при купівлі будинку у фізособи
Купівля-продаж житлового будинку – це важливий юридичний процес, який вимагає нотаріального посвідчення. Відповідно до Закону від 02.09.1993 № 3425-XII «Про нотаріат» та чинного Порядку вчинення нотаріальних дій для законності угоди та захисту прав сторін необхідно підготувати відп...
05.05.2025
Сервіси ЕКА інтегровано в Дія.Бізнес
ЕКА – це приватне акціонерне товариство, яка страхує експортні контракти, гарантує повернення кредитів і захищає інвестиції. Її інструменти допомагають підприємцям зменшити ризики під час роботи з іноземними партнерами та залучати фінансування на розвиток. Для підтримки українського бізнесу і...
05.05.2025
Юрособа із запізненням змінила договір про постачання газу після придбання нерухомості у фізособи: що вирішив суд щодо сплати боргу
ТОВ «ЧернівціГазЗбут» звернулося до суду з позовом до споживача природного газу про стягнення 15 942 грн заборгованості. Позивач зазначав, що у період з серпня 2020 року по березень 2021 року відповідач не здійснював оплату за постачання природного газу, внаслідок чого утворився борг. С...
Кращі матеріали
Центр сповіщень