Uber очима українців: спірний сервіс і мінливі ціни
05.05.2017 130 0 0
Uber позиціонує себе як сучасний і зручний сервіс перевезення пасажирів. Загалом, у багатьох країнах так воно і є, адже доступне і комфортабельне таксі дуже легко викликати з допомогою мобільного додатку.
Але також якісно Über працює і в Україні? Сьогодні ми розповімо, наскільки зручний та доступний американський сервіс у нашій країні, і що про нього думають самі користувачі.
Скільки коштує Über в Україні?
Пасажир оплачує: подачу автомобіля, кожен кілометр шляху і час, проведений в дорозі. Тарифи в Україні виглядають наступним чином:
Мінімальна вартість поїздки: 40 грн;
Подача автомобіля: 25 грн;
Ціна за 1 км: 4,5 грн;
Ціна 1 хв. шляху: 0,4 грн.
Чому ціна на поїздку з дому на роботу і назад може бути різною?
Варто підкреслити, що Über пропонує тарифну «вилку», тобто остаточна ціна буде залежати не тільки від кількості кілометрів, але і від часу в дорозі. Це означає, що обставини, на які ви ніяк не зможете вплинути на кшталт «пробок» на дорозі, завантаженості автотрас, попиту на маршрут в поточний момент, можуть істотно відбитися на ціні проїзду. Таким чином, ціна на ваш звичний маршрут буде змінюватися і залежно від часу доби.
По закінченні поїздки ціна може зменшитися на величину, передбачену промокодом, якщо у вас він є. Також ціна може змінитися в разі відхилень від маршруту, зміни пункту призначення або місця посадки пасажира і незапланованих зупинок в дорозі. В таких випадках програма перерахує ціну за своєю традиційною схемою.
Що таке динамічний коефіцієнт і від чого він залежить?
Під час підвищеного попиту на поїздки (наприклад, коли погодні умови погіршилися) при розрахунку вартості Über платформа автоматично застосовує динамічний коефіцієнт, який оцінює попит в режимі реального часу і на основі цих даних тимчасово підвищує вартість поїздок у певному районі міста. Такі динамічні коефіцієнти дають можливість привернути більше водіїв в цей район і таким чином задовольнити поточний підвищений попит на таксі.
Система відключає коефіцієнт і ціни опускаються на базовий рівень, коли попит знову повертається до звичайних показників.
Як зараз відбувається безготівковий розрахунок?
В кінці лютого в сервісі був змінений принцип безготівкової оплати поїздки. За аналогією з готелями, кошти почали заморожувати.
Процес працює так: до початку поїздки користувач Über бачить точну вартість поїздки по заданому маршруту для кожного класу автомобілів. Коли користувач натискає кнопку «Замовити», на його банківському рахунку, прив'язаний до аккаунту, заморожується сума, зазначена в додатку перед замовленням. Це відбувається для перевірки платіжної картки. Сума не списується, а тимчасово заморожується. Не всі користувачі відразу зрозуміли це і вважали, що сума списується відразу.
У заблокованих вартість поїздки не включаються знижки, а також можливий перерахунок ціни через зміну маршруту. У разі, якщо кінцева вартість поїздки відрізняється від спочатку зазначеної, списується тільки кінцева вартість поїздки, а заморожена сума розблокується. Якщо користувач скасовує поїздку, заморожена сума також розблокується.
У зв'язку з таким нововведенням з'явилися випадки, коли водії скасовували замовлення після його прийняття, але сума на карті вже була заблокована. Користувачеві доводилося робити нове замовлення, і він не був застрахований від скасування. При цьому заблоковані кошти поверталися протягом 14 днів.
Детальніше: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу