Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Uber очима українців: спірний сервіс і мінливі ціни

05.05.2017

Uber позиціонує себе як сучасний і зручний сервіс перевезення пасажирів. Загалом, у багатьох країнах так воно і є, адже доступне і комфортабельне таксі дуже легко викликати з допомогою мобільного додатку.

Але також якісно Über працює і в Україні? Сьогодні ми розповімо, наскільки зручний та доступний американський сервіс у нашій країні, і що про нього думають самі користувачі.

Скільки коштує Über в Україні?

Пасажир оплачує: подачу автомобіля, кожен кілометр шляху і час, проведений в дорозі. Тарифи в Україні виглядають наступним чином:

Мінімальна вартість поїздки: 40 грн;

Подача автомобіля: 25 грн;

Ціна за 1 км: 4,5 грн;

Ціна 1 хв. шляху: 0,4 грн.

Чому ціна на поїздку з дому на роботу і назад може бути різною?

Варто підкреслити, що Über пропонує тарифну «вилку», тобто остаточна ціна буде залежати не тільки від кількості кілометрів, але і від часу в дорозі. Це означає, що обставини, на які ви ніяк не зможете вплинути на кшталт «пробок» на дорозі, завантаженості автотрас, попиту на маршрут в поточний момент, можуть істотно відбитися на ціні проїзду. Таким чином, ціна на ваш звичний маршрут буде змінюватися і залежно від часу доби.

По закінченні поїздки ціна може зменшитися на величину, передбачену промокодом, якщо у вас він є. Також ціна може змінитися в разі відхилень від маршруту, зміни пункту призначення або місця посадки пасажира і незапланованих зупинок в дорозі. В таких випадках програма перерахує ціну за своєю традиційною схемою.

Що таке динамічний коефіцієнт і від чого він залежить?

Під час підвищеного попиту на поїздки (наприклад, коли погодні умови погіршилися) при розрахунку вартості Über платформа автоматично застосовує динамічний коефіцієнт, який оцінює попит в режимі реального часу і на основі цих даних тимчасово підвищує вартість поїздок у певному районі міста. Такі динамічні коефіцієнти дають можливість привернути більше водіїв в цей район і таким чином задовольнити поточний підвищений попит на таксі.

Система відключає коефіцієнт і ціни опускаються на базовий рівень, коли попит знову повертається до звичайних показників.

Як зараз відбувається безготівковий розрахунок?

В кінці лютого в сервісі був змінений принцип безготівкової оплати поїздки. За аналогією з готелями, кошти почали заморожувати.

Процес працює так: до початку поїздки користувач Über бачить точну вартість поїздки по заданому маршруту для кожного класу автомобілів. Коли користувач натискає кнопку «Замовити», на його банківському рахунку, прив'язаний до аккаунту, заморожується сума, зазначена в додатку перед замовленням. Це відбувається для перевірки платіжної картки. Сума не списується, а тимчасово заморожується. Не всі користувачі відразу зрозуміли це і вважали, що сума списується відразу.

У заблокованих вартість поїздки не включаються знижки, а також можливий перерахунок ціни через зміну маршруту. У разі, якщо кінцева вартість поїздки відрізняється від спочатку зазначеної, списується тільки кінцева вартість поїздки, а заморожена сума розблокується. Якщо користувач скасовує поїздку, заморожена сума також розблокується.

У зв'язку з таким нововведенням з'явилися випадки, коли водії скасовували замовлення після його прийняття, але сума на карті вже була заблокована. Користувачеві доводилося робити нове замовлення, і він не був застрахований від скасування. При цьому заблоковані кошти поверталися протягом 14 днів.

Детальніше: http://hyser.com.ua/ 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
18.07.2025
Стартував новий маркетинговий сезон торгівлі зерновими на біржі
З 1 липня 2025 року до 30 червня 2026 року триває новий сезон біржової торгівлі зерновими. Так, на Українській універсальній біржі (УУБ) вже укладено перші контракти, зокрема на постачання 100 тонн пшениці нового врожаю на понад 800 тис. грн. Це свідчить про високу зацікавленість ринку та готовність...
18.07.2025
Як записатися для візиту до ЦОП (електронна черга) через вебпортал ДПС
Розглянемо крок за кроком, що потрібно зробити, щоб через вебпортал ДПС записатися в електронну чергу Центру обслуговування платників. Який алгоритм запису для візиту до ЦОП (електронна черга) через вебпортал ДПС? Згідно з абзацом другим розд. I Примірного положення центру обслуговування платників,...
18.07.2025
В Україні – нові Прем’єр-міністр та Кабмін
Верховна Рада 17 липня 2025 року призначила Прем’єр-міністром України Юлію Свириденко. Верховна Рада 17 липня 2025 року призначила Прем’єр-міністром України Юлію Свириденко. За таке рішення проголосували 262 народних депутати. Під час виступу в Парламенті новопризначена очільниця Уряду ...
Кращі матеріали