Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Третя хвиля укладення договорів з медичними закладами

27.11.2018 1271 0 0



Трансформація української первинної медицини на фінішній прямій. НСЗУ оголосила третю хвилю укладення договорів з медзакладами на 2019 рік.

Національна служба здоров`я оголосила про старт третьої хвилі укладення договорів з медичними закладами, які надають послуги первинної медичної допомоги. Відповідне оголошення розміщено на офіційному сайті НСЗУ -  http://nszu.gov.ua/index-5.html. З 26 листопада по 20 грудня медичні заклади, які надають первинну медичну допомогу, можуть подати заяву про укладення договору з Національною службою здоров`я. А після укладення такого договору – у 2019 році перейти на нову модель фінансування – коли дохід закладу залежить від кількості людей, які обрали свого лікаря в цьому медичному закладі. Для укладення договору із НСЗУ медичний заклад повинен автономізуватися, тобто стати комунальними некомерційними підприємством, а також відповідати вимогам до надавачів - партнерів НСЗУ.  

Особливість цієї хвилі – тепер всі договори укладатимуться виключно через електронні медичні інформаційні системи. І ця хвиля триватиме понад 3 тижні – щоб заклади встигли подати всі документи в НСЗУ та виправити помилки та неточності, якщо такі будуть. Ще одна відмінність: якщо у попередні дві хвилі договори укладали   за умови, якщо в реформу заходять всі заклади одного  регіону одночасно, то тепер – кожен окремий заклад може подати заяву і розраховувати на укладення договору з НСЗУ. 

У бюджеті на наступний рік медична субвенція для первинної медичної допомоги не передбачена. Отже, єдиним варіантом отримання державних коштів у 2019 році буде договір з НСЗУ. Більше того, медичні заклади, які не матимуть договору з Національною службою здоров`я, не зможуть укладати декларації з пацієнтами. Отже, всі медичні заклади первинної допомоги повинні укласти договір з НСЗУ  та перейти на нову модель фінансування. А досвід тих закладів, які уже є партнерами НСЗУ, свідчить, що нова система несе великі переваги і лікарям, і пацієнтам. 

За 7 місяців роботи Національної служби здоров`я на нову модель фінансування вже перейшли 623 медичних заклади первинної медичної допомоги (з них – 85 приватних). Понад 13 мільйонів людей обрали свого лікаря в цих закладах. А Національна служба здоров`я за договором виплатила на рахунки закладів 2 454 321 332 грн. 

Загалом, свого лікаря обрали уже 50% українців. Найвищий показник – у Вінницькій області. Там декларації підписали 70% жителів області. Вінниччина – в лідерах і за кількістю коштів отриманих за договором з Національною службою здоров`я - 217 288 122 грн. А загалом, практично всі заклади, які перейшли на нову модель фінансування – коли «гроші йдуть за пацієнтом» отримали значно більше, аніж за субвенцією. Це дало можливість підняти вдвічі-втричі зарплати лікарям та медичним сестрам, покращити оснащення закладів та сервіс для пацієнтів. 

Детальну інформацію щодо укладання договорів з НСЗУ можна отримати за коротким номером контакт-центру – 1677.

А також – на офіційному сайті НСЗУ http://nszu.gov.ua та ютуб-каналі Національної служби здоров'я https://goo.gl/Bz5npX

1 из 1

http://nszu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали