Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Топ нових законопроектів, які можуть змінити життя українців

Редакція

31.01.2017 139 0 0

Україну здригнули кілька скандалів, пов'язаних з ініціативами і законопроектами.

МОВА І АВТО. Днями в Раді зареєстрували відразу три законопроекти, які стосуються української мови і містять, м'яко кажучи, суперечливі норми. Законодавці хочуть зробити український обов'язковим для використання у ЗМІ. При цьому теле - і радіопередачі на інших мовах, повинні будуть дублюватися українською. За порушення — штраф 8,5 тис. грн. Особливий резонанс викликала норма про мовних інспекторів, які повинні будуть стежити за виконанням закону. Відлуння скандалу докотилося до ЄС, і в Парламентській асамблеї Ради Європи ухвалили резолюцію, висловивши стурбованість можливістю прийняття цього законопроекту. Видавці ж показують статистику продажів — україномовні видання сильно поступаються в попиті російськомовним. Держава одночасно з прийняттям закону має гарантувати виділення держдотацій на випуск преси українською, або це рішення призведе до розвалу галузі.

Ще одним скандалом стали протести автовласників — 24 січня активісти перекрили дороги, що ведуть у столицю, вимагаючи змінити Митний кодекс. Мова йде про законопроект, який спрощує ввезення в Україну іноземних машин за спрощеною "розмитнення". Нова редакція дозволить українцям, сплативши на митниці річний платіж, законно рік пересуватися по країні без розмитнення автомобіля. Сьогодні, щоб завезти в Україну стару евромашину, не розмитнюючи, потрібно або перетинати кордон кожні п'ять днів, або зареєструвати її на іноземну фірму.

ПРАВА І ГАЗ. Ажіотаж викликала і ініціатива скоротити термін дії водійських прав деяких категорій. Сьогодні водійське посвідчення дає право на керування транспортом протягом 30 років з дати отримання. За вимогами ЄС, повинні бути встановлені нові строки — від 5 до 15 років в залежності від категорії транспорту. Так, водії легкових автомобілів за новими правилами повинні будуть змінювати права кожні 15 років, а ті, хто управляє вантажівками і автобусами, — кожні 5 років.

Крім того, Кабмін розглядає можливість зниження соціальної норми на газ, тобто безкоштовне кількість газу, яку пільговик може використовувати в місяць. Якщо сьогодні стандарт становить 5,5 кубометрів на квадратний метр площі, то до 2019-го його хочуть встановити на рівні 4 кубометрів. Остаточне рішення цього питання в Мінсоцполітики обіцяють представити в квітні, після закінчення опалювального сезону. Нагадаємо, що в цьому опалювальному сезоні соціальна норма вже знизилася з 7 кубометрів.

ХОСТЕЛ ПОЗА ЗАКОНОМ. Нарешті, у ВР був зареєстрований проект, згідно з яким, в житлових будинках забороняється розміщувати бізнес-офіси, хостели, а також будь-які інші комерційні приміщення. У разі прийняття цього закону порушникові загрожує штраф у розмірі від 34 до 80 тис. грн. Як наголошується в пояснювальній записці, законопроект покликаний захистити права мешканців багатоквартирних будинків. Зазначимо, що за норму нардепи повинні були голосувати 19 січня, проте до нього справа поки не дійшла.

Джерело: http://www.segodnya.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали