Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

ТОП-9 речей, які розумні люди ніколи не роблять

15.06.2017

Розумні люди вміють розуміти свої емоції і справлятися з ними. Секрет цього вміння не тільки в тому, що вони для цього роблять, але і в тому, що вони не роблять.

Нас захоплюють люди, які в будь-яких ситуаціях примудряються зберігати спокій, душевну рівновагу і самовладання. Ми називаємо це мудрістю і сподіваємося коли-небудь стати такими ж. Виявляється, багато що залежить від уміння уникати деяких моделей поведінки, які заважають нам бути щасливими і рухатися вперед.

1. Вони не дозволяють зіпсувати собі настрій

Якщо ваша самооцінка і настрій залежать від того, як ви виглядаєте на тлі інших, це означає, що ваше щастя вам не належить. Коли розумні люди радіють своїм успіхам, вони не дозволяють думок і заслугам інших затьмарити цю радість.

Неважливо, що думають чи роблять інші. Це ніяк не повинно впливати на вашу думку про себе. Який би точки зору про вас не дотримувалися навколишні в даний момент, вона завжди суб'єктивна і не відображає реального стану речей.

2. Вони не забувають

Емоційно грамотні люди легко прощають образи, але це не означає, що вони про них забувають. Прощення має на увазі, що ви відпускаєте неприємну ситуацію і рухаєтеся далі. Але воно не означає, що кривдникові дається другий шанс.

 Розумні люди не відчувають бажання загрузнути в наслідках чужих помилок, тому вони спочатку прощають, а потім роблять посилені заходи, щоб убезпечити себе від подібних ситуацій в майбутньому.

3. Вони не йдуть з ножем на танк

Розумні люди знають, як важливо берегти себе, бо завтра буде новий день і нова битва. У конфліктній ситуації ми часто втрачаємо контроль над емоціями і стрімголов кидаємося в бійку, в якій ми свідомо приречені на поразку. Той, хто вміє розуміти свої емоції і керувати ними, здатний оцінити, коли потрібно настояти на своєму і в які битви варто вплутуватися.

4. Вони не женуться за ідеалом

Емоційно зрілі люди не ставлять в основу недосяжний ідеал, тому що знають, що його не існує. Прагнучи до абсолютної досконалості, ви завжди будете відчувати розчарування. У підсумку ви станете мучити себе тим, що не змогли домогтися бажаного, і рефлексувати на тему, що ви зробили не так. Розумні люди замість цього радіють тому, чого їм вдалося досягти.

5. Вони не живуть минулим

Як правило, поразка - результат ризику і спроб домогтися чогось важкодосяжним. Розумні люди знають, що успіх багато в чому залежить від уміння програвати і рухатися далі. Однак це навряд чи можливо, якщо продовжувати чіплятися за старі помилки. Коли ви живете минулим, воно стає вашим справжнім і позбавляє вас майбутнього.

6. Вони не зациклюються на проблемах

Ваше емоційний стан безпосередньо залежить від того, про що ви думаєте. Коли ви цілком зосереджуєтесь на поточних проблемах, ви з головою йдіть в негативні емоції і стресовий стан. Розумні і емоційно грамотні люди знають, що думати треба не про самі проблеми, а про способи їх вирішення.

7. Вони не спілкуються з скигліями

Любителі нити і скаржитися без кінця смакують свої проблеми. Щоб відчувати себе краще, їм потрібні жалісливі слухачі, які їх пошкодують. Від таких краще триматися подалі, інакше вони втоплять вас в своєму негативі.

Хороший спосіб зупинити потік ниття - запитати, як людина збирається справлятися зі своїми проблемами. Скиглій або замовкне, тому що він ніяк не збирається їх вирішувати, або нарешті спробує міркувати конструктивно.

8. Вони не тримають зла

Негативні емоції, які ми відчуваємо, коли сердимося, - це реакція на стрес. Коли на нас насувається неминуча загроза, така поведінка необхідно для виживання. Але коли все вже позаду, затаєна образа лише шкодить нам. Згодом це може навіть відбитися на здоров'ї. Тримати зло - значить перебувати в стані постійного стресу, а розумні люди намагаються всіма силами цього уникати.

9. Вони не погоджуються на те, чого насправді не хочуть

Багатьом з нас дуже нелегко дається слово «ні». А тим часом це дуже потужний інструмент, яким потрібно сміливо користуватися. Відмовляючись брати на себе нові зобов'язання, ви даєте собі можливість виконати вже наявні.

Джерело: http://hyser.com.ua/life_style/206905...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
09.07.2025
Судова практика Верховного Суду щодо оподаткування в умовах воєнного стану
Пропонуємо ознайомитися з другим випуском огляду судової практики Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду щодо оподаткування в умовах воєнного стану, підготовленого з нагоди Восьмої міжнародної науково-практичної конференції «Адміністративна юстиція в Україні: проблеми теор...
08.07.2025
Правові гарантії щодо безпеки під час повітряних тривог у період воєнного стану
Першочерговий обов'язок кожної держави – захищати право на життя. Більше за темою: Повітряна тривога: дії та відповідальність роботодавця Попри те, що війна триває четвертий рік, а органами державної влади всіх рівнів неодноразово здійснювалося інформування про заходи безпеки під час повітрян...
08.07.2025
Виробники переробної промисловості отримають гранти на відновлення потужностей після обстрілів
Кабмін 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Кабмін 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти д...
Кращі матеріали