Топ-5 технологічних трендів агробізнесу
14.11.2017 187 0 0
Облікові програми. Всі компанії ведуть облік і мають облікову інформацію обробляти, систематизувати і збирати, тому наразі облікові програми користуються неабиякою популярністю.
Gprs-техніка та контроль пального. Окуповується упродовж 2 тижнів. Тому користуються популярністю навіть у маленьких фермерських господарствах. Звичайно в тих, що мають найманих працівників.
Управління земельним банком. Технологія, яка дуже швидко окуповується. Маючи точні дані с/г земель, економиться величезна кількість ресурсів, адже користувач закуповуєте насіння, ЗЗР тощо, з огляду на точну кількість землі, яку планується обробляти.
Дрони та супутниковий моніторинг. Динамічно розвивається. На часі побутує тренд «точність». І точність інформації росте з кожним роком. Якщо раніше дані супутника були 300 метрів на піксель, згодом 30 метрів на піксель, і це було вражаюче, бо вони взагалі були. То зараз доступна точність 15/10 метрів на піксель (безоплатно), і навіть 4 метри на піксель (але за гроші).
Управління технікою: gprs, паралельне водіння - те, що дозволяє вам оптимізовувати використання ресурсів.
Це основні тренди в аграрному бізнесі. Куди вони рухаються? Мета цього топу зробити виробництво дешевше, доступніше, точніше. Напрямки і в Україні, і в світі, якими рухаються передові технології, - це traceability, або відстеження, можливість контролювати продукт «від лану до столу», коли споживач може побачити корову, з молока якої він споживає сметану. Перераховане вище програмне забезпечення в Європі вже давно є must have, Україна звикає активно використовувати найновіші технології.
Найбільші інвестиції у світовій агропромисловості вкладаються в обробку інформації. Даних стає дуже багато, виникає необхідність якісно і швидко їх обробляти, що дасть можливість виключити людський фактор або принаймні зменшити його значущість. Там, де є людський фактор, виробництво має більше ризиків. Грамотні керівники прагнуть цими ризиками управляти.
Джерело: https://agroreview.com/news/top-5-teh...
Коментарі до матеріалу