Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

ТОП-5 країн з найвигіднішою іпотекою

29.11.2017

В Україні кредит на покупку квартири складно назвати вигідною послугою. Скоере це шлях до розорення. В середньому кредитна ставка становить 21%. Деякі забудовники в партнерстві з банками пропонують іпотеку під «пільгові» 6-15%. Але такі умови зберігаються тільки на рік-два, після чого ставка збільшується до 25%. Погашати кредит з такою ставкою справа невдячна. За кілька років доведеться переплатити банку половину вартості самого житла. Набагато вигідніше знімати, ніж в жити в запорукою житло.

За доступності іпотека Україна близька до таких станів як Аргентина, Венесуела, Білорусь та Іран. Хоча не виключено. що незабаром ситуація може змінитися в кращу сторону. Конкуренція між забудовниками і баками за гроші клієнтів робить свою справу, але навряд чи в найближчі десятиліття українським сім'ям вдасться виплачувати іпотеку під 0,1-1%, як в провідних Старнно світу. Нижче список найпривабливіших держав, де громадяни платять мізерні відсотки за обслуговування іпотечного боргу.

1. Японія

За даними порталу Numbeo, що збирає інформацію про вартість життя в різних країнах світу, зараз середня ставка по іпотеці в Країні висхідного сонця становить 1,2 відсотка річних. Деякі банки пропонують кредити і під менший відсоток - 0,5 відсотка річних.

Іноземці можуть позичити гроші на покупку нерухомості в Японії, але є ряд обмежень. Більшість банків вимагають наявності у заявника карти резидента (видається тим, хто планує залишитися в країні на 90 днів і більше), враховують, скільки років людина вже прожив в Японії - шанси отримати кредит малі, якщо мова йде менш ніж про три роки. Плюсом для потенційного позичальника буде наявність постійної реєстрації в країні і дружина-японця, який може виступити поручителем по кредиту.

Незважаючи на відносно ліберальні правила видачі іпотеки, іноземних позичальників в Японії трохи. І справа не в труднощах перекладу, а, ймовірно, в тому, що місцева нерухомість - одна з найдорожчих в світі. У центрі Токіо, за підрахунками аналітиків Numbeo, середня ціна квадратного метра житла становить $ 13 тис., На околицях - удвічі дешевше.

2. Швейцарія

Середня ставка тут - 1,4 відсотка річних. Особливих вимог до позичальників із зарубіжжя немає, але житло вони можуть купити тільки в тих кантонах, де влада країни виділили дозволу на продаж нерухомості іноземцям. Число таких дозволів обмежено.

Крім того, перебування в Швейцарії ще дорожче, ніж в Японії. Цюріх, наприклад, займає третє місце в світі за вартістю життя. У центрі міста «квадрат» житла коштує майже $ 13,6 тис.

3. Фінляндія

У цій країні покупців житла кредитують під 1,5 відсотка річних. У столичному Гельсінкі ціни на квартири теж досить недемократичні ($ 4,5 тис.).

4. Швеція

Середня ставка по іпотеці в банках Швеції - 1,87 відсотка. Неприємна для потенційних позичальників особливість полягає в тому, що взяти кредит під заставу квартири, що купується не можна, необхідно закласти якусь іншу власність. В цілому іпотечні умови для іноземців тут мало відрізняються від вимог, що пред'являються громадянам країни.

5. Словаччина

Тут ставка теж не перевищує двох відсотків річних (1,92 відсотка), при цьому нерухомість відносно недорога: $ 1,5 тис. За квадратний метр на околицях міст, $ 2 тис. - в центральних районах.

Джерело: http://www.lcmedia.com.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
18.07.2025
Стартував новий маркетинговий сезон торгівлі зерновими на біржі
З 1 липня 2025 року до 30 червня 2026 року триває новий сезон біржової торгівлі зерновими. Так, на Українській універсальній біржі (УУБ) вже укладено перші контракти, зокрема на постачання 100 тонн пшениці нового врожаю на понад 800 тис. грн. Це свідчить про високу зацікавленість ринку та готовність...
18.07.2025
Як записатися для візиту до ЦОП (електронна черга) через вебпортал ДПС
Розглянемо крок за кроком, що потрібно зробити, щоб через вебпортал ДПС записатися в електронну чергу Центру обслуговування платників. Який алгоритм запису для візиту до ЦОП (електронна черга) через вебпортал ДПС? Згідно з абзацом другим розд. I Примірного положення центру обслуговування платників,...
18.07.2025
В Україні – нові Прем’єр-міністр та Кабмін
Верховна Рада 17 липня 2025 року призначила Прем’єр-міністром України Юлію Свириденко. Верховна Рада 17 липня 2025 року призначила Прем’єр-міністром України Юлію Свириденко. За таке рішення проголосували 262 народних депутати. Під час виступу в Парламенті новопризначена очільниця Уряду ...
Кращі матеріали