Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Топ-5 безглуздих податків в Україні

Редакція

16.11.2017 4080 0 0

Коли мова заходить про поповнення державного бюджету, який має суттєвий відсоток дефіциту, українські політики стають вкрай винахідливими. Звідси і спроби можновладців по введенню нових видів податків, які, як мінімум, викликають подив громадян. Нижче наведені потенційні податкові ініціативи, які не отримали свого розвитку.

Одна з недавніх податкових ініціатив українського парламенту - введення податку на тварин. У Верховній Раді вже зареєстрований законопроект, який передбачає обов'язкову реєстрацію всіх домашніх улюбленців, а також диких і бездомних тварин. При цьому документ передбачає введення збору в розмірі 180 гривень за реєстрацію. А в разі умертвіння вагітних домашніх вихованців і (або) усипляння в присутності дітей, українцям загрожує штраф в 20,4 тис. Гривень або кримінальна відповідальність. Крім того, штрафи передбачаються і за інші порушення, такі як: продаж котів і (або) собак з рук без документів, використання тварин для жебрацтва, відмова від стерилізації тварин і т.д.

Другою податковою ініціативою, яка не могла не здивувати українців, було введення податку на речі з секонд-хенду. У Державній фіскальної службі (далі ДФС) уточнили, що до таких речей ставляться тільки ті, які здали в комісійні магазини. Також податком повинні обкладатися б / у техніка і меблі. Так, комісійні магазини були б зобов'язані стягувати у власника речі 19,5% від суми, вирученої від її продажу. У ДФС відзначили, що податок на старі речі існує в Україні давно і прописаний в Податковому кодексі, просто подібна норма не застосовувалася. Втім, реалізувати податкове нововведення важко, оскільки ДФС не зможе повсюдно контролювати процес «купівлі-продажу» і, швидше за все, платити податок доведеться тільки офіційно зареєстрованим комісійних магазинів.

Ще чотири роки тому Державне агентство з питань туризму запропонувало ввести податок для українців, які вирушають за кордон, в розмірі 1% від мінімальної зарплати. Передбачалося, що отримані кошти від введення податку, а саме 16,8 млн. Гривень, підуть на розвиток туристичної сфери. Але представники правлячих кіл цю ідею відкинули, вирішивши, що більш ефективним способом залучити гроші для галузі туризму в Україні є налагодження інвестиційного клімату.

Роком раніше, вже інша служба, а саме Державна екологічна інспекція, виступила з пропозицією до Верховної Ради ввести екологічний податок для фермерських господарств і громадян, у яких є велика рогата худоба. Аргументом на користь прийняття подібного законопроекту було те, що відходи тваринництва (наприклад, коров'ячий гній) виділяє шкідливі речовини, тим самим завдаючи шкоди навколишньому середовищу. Але все ж опір фермерів, та й сумнівність самої ініціативи, призвело до відмови від ідеї запровадити екологічний податок.

Топ-5 безглуздих податкових ініціатив закриває пропозицію Тернопільських влади по введенню податку на бездітність для чоловіків. Нагадаємо, що така норма (правда, вона поширювалася, як для жінок, так і для чоловіків) існувала в Радянському Союзі і діяла аж до його розвалу. Тернопільська міська рада, спантеличений проблемою підвищення народжуваності в Україні, звернувся до Президента, прем'єр-міністра і спікера парламенту з пропозицією оподатковувати зарплату чоловіків, у яких після 25-ти років не з'явилися діти, податком в розмірі не менше 6%. В результаті, від плану Тернопільських влади щодо вирішення демографічної кризи в країні відмовилися.

Джерело: http://insidernews.info/top-5-nelepyx...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали