Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Топ-19 економічно розвинених країн світу

Редакція

08.12.2016 118506 2 0

Щорічно лондонський дослідний інститут Legatum Institute на основі ретельного аналізу показників діяльності публікує Індекс процвітання – глобальний рейтинг найбільш прогресуючих країн. В цьому році організація проаналізувала 149 країн по 104 критеріям, розподіленим за дев'ятьма категоріями. Одна з найбільш важливих категорій – стан економіки. Варто зазначити, що при аналізі експерти брали до уваги не тільки об'єм і потужність економіки, але і інші чинники, такі як відкритість, ефективність та стабільність фінансового сектора.

19. Японія

Економіка Японії – одна з найрозвиненіших у світі, яка зайняла таку високу позицію за рахунок використання різноманітних інноваційних технологій, розвинутої транспортної, енергетичної та сільськогосподарської галузей. Крім того, за розміром ВВП і обсягом промислового виробництва Японія займає третє місце, поступаючись лише США і КНР. Також Японія – один з лідерів експорту товарів автомобільної, електротехнічної та суднобудівної галузі.

Але, тим не менш, тривалий період стагнації та інфляції залишив слід на економічному секторі Японії, з-за якого країна не змогла піднятися на більш високу позицію рейтингу.

18. Ісландія

Багатьох, напевно, дивує, що таку високу позицію в рейтингу кращих країнах за економічними показниками займає Ісландія, так як в недалекому минулому економіка країни в основному базувалася на рибальстві і рыбообработке.

Але сьогодні економіка Ісландії знайшла лідерські позиції. Відбувається інтенсивна диверсифікація промисловості на основі дешевої відновлюваної енергії. І дуже активно в країні почали розвиватися біотехнології та туристичні галузі.

Все ж таки в країні і донині основою економіки є рибальство і переробка риби, цей вид діяльності становить 12% від ВВП.

17. Франція

Франція — високорозвинена, ядерна та космічна країна. За загальним обсягом економіки країна займає друге місце в Європейському союзі, поступаючись лідерством Німеччини. Основою економіки Франції є сфера послуг, у якій зайнято 76,7% економічно активного населення. Крім того, країна має досить високі показники у сферах туризму, енергетики, транспорту і сільського господарства.

Варто відзначити традиційну особливість французької моделі економіки – це велика частина державного сектору та надмірне втручання в економіку.

16. Бельгія

Бельгія – представниця групи невеликих високорозвинених європейських держав, які займають важливе місце у сучасній світовій економіці.

Сучасна бельгійська державна політика в сфері економіки спрямована на удосконалення всіх сфер діяльності та ефективного вирішення ряду найважливіших проблем. На сьогоднішній день в економічному секторі основні зусилля зосереджуються на підготовці та реалізації нової концепції. Мова йде про впровадження в економіку країни різних інноваційних технологій (у сферах телекомунікації, мікроелектроніки, біотехнології та ін), щоб підняти національну економіку до рівня світових стандартів.

15. Австралія

П'ятнадцяту рядок у рейтингу займає економіка Австралії, одна з найбільших економічних систем у світі з ВВП у розмірі 1,57 трлн. доларів США.

Економіка Австралії надзвичайно залежить від сировинних товарів. Один з найбільш важливих ресурсів країни – залізна руда.

В Австралійській економіці переважає сектор послуг, який охоплює близько 68 % ВВП. Економічне зростання досить сильно залежить від гірничодобувного і сільськогосподарського секторів, продукти яких головним чином експортуються на ринки Східної Азії.

14. США

Економіка США — найбільша економіка світу за номінальним ВВП, що становить не менше чверті світового номіналу ВВП. Головна особливість економіки США – її диверсифікованість (від лат. diversificatio – зміна, різноманітність).

Крім того, американська економіка виділяється самим високим номіналом зовнішнього боргу в світі.

З глобальної точки зору вона займає високі позиції, але величезна різниця в доходах населення – це проблема, вирішення якої владі потрібно знайти найближчим часом.

13. Канада

Основну роль у становленні сприятливого економічного стану зіграло різноманітність і багатство природних ресурсів країни.

Канада, як ніяка інша країна, безпосередньо залежить від своїх нафтових запасів. В результаті вплив різних факторів, які зупиняли нафтовидобуток, рівень ВВП стрімко падав. Всупереч всьому Канада продовжує політику залучення підприємців і розширення сфер діяльності.

12. Фінляндія

Головними факторами процвітання економіки Фінляндії експерти називають політичну стабільність, відкритість економічного сектора, високорозвинену інфраструктуру, надійність телекомунікацій, а також високий рівень взаємодії між підприємствами, науково-технічними центрами та університетами.

Варто відзначити ще один фактор успішного функціонування економіки Фінляндії – активність в освоєнні нових технологій, готовність до змін, високий освітній рівень населення і сприятливий діловий клімат для бізнесу.

11. Австрія

Австрія входить в число лідерів економічного розвитку серед країн Європейського Союзу.

У країні розвинені майже всі галузі економіки, починаючи від туризму і закінчуючи аерокосмічними технологіями. До всього успіх економіки залежить також від активного використання і впровадження у всі сфери діяльності інноваційних технологій і нового обладнання.

10. Великобританія

Великобританія – успішна і процвітаюча країна зі стабільною і відкритою економікою, провідним сектором якої є сфера послуг(3/4 ВВП). Лідируюче положення в ній займає фінансова складова, яка визначає спеціалізацію країни в системі економічних відносин.

Говорячи про сферу послуг, варто зазначити, що Великобританія здійснює 10 % світового експорту послуг – банківських, страхових, брокерських, консультаційних, а також в галузі комп'ютерного програмування.

9. Люксембург

Головною особливістю економічного сектору країни на сучасному етапі є збільшення значущості сфери послуг. Люксембург не виняток, так як на послуги припадає понад 85% ВВП країни.

Слід зазначити, що Люксембург тримає курс на сталий розвиток, як результат, у країні активно впроваджуються різні екологічні технології.

Також важливу роль відіграє розвиток інноваційних кластерів, особливо в сферах біомедицини, екотехнологій, космосу, інформаційних технологій.

8. Сінгапур

Економіку Сінгапуру характеризують як розвинену ринкову систему, яка залежить від експорту продукції, особливо в таких областях як побутова електроніка, інформаційні технології, фармацевтика та фінансові послуги.

Крім того, ключовим фактором успішного функціонування економічного сектору країни стали транснаціональні корпорації. Варто зазначити, що економіка Сінгапуру входить в число найбільш відкритих і вільних від корупції.

7. Норвегія

Економіку Норвегії називають процвітаючим бастіоном капіталізму, який має вільний ринок і державне регулювання ключових областей в економіці, таких як паливний сектор, сільське та рибне господарства. Основним фактором процвітання економіки країни є експорт сировини і напівоброблених товарів, адже Норвегія може пишатися своїми природними багатствами, такими як гідроенергетика, ліс, риба, мінеральні речовини і багато іншого.

6. Данія

Основою економіки Данії є сектор послуг. Розвинена ринкова економіка країни залежить від імпортної сировини і зовнішньої торгівлі-за скромності власних запасів природних ресурсів.

Данія регулює економічну діяльність і інфляцію за допомогою фіскальної політики, яка спрямована на підтримку валютного курсу для гарантії стабільності національної грошової одиниці.

5. Німеччина

Економіка Німеччини заслужено є найбільшою економікою Європи, вона характеризується добре розвиненою інфраструктурою і кваліфікованою робочою силою. Країна відома у всьому світі як найбільший експортер машин, транспортних засобів, хімікатів і побутового обладнання. Німеччина – постіндустріальна країна, основу якої економіки (від 70 до 78 % в залежності від періоду) становлять послуги, 23%-28 % – виробництво, 5-1,5 %, – агробізнес.

4. Швейцарія

Четверте місце рейтингу займає країна з однією з найбільш стабільних економічних развитией в світі – Швейцарія, в якій ключовими економічними ресурсами є промисловість і торгівля.

Державна політика довгострокового монетарного забезпечення та банківської таємниці зробила Швейцарії місцем, де інвестори найбільш упевнені в безпеці своїх коштів.

3. Швеція

Економіка Швеції – розвинена і експортно-орієнтована. Головними ресурсами економіки є ліс, гідроенергія і залізна руда.

Країна володіє сучасною інфраструктурою, чудовими внутрішніми і зовнішніми комунікаціями і висококваліфікованої робочої силою.

2. Нідерланди

Нідерланди відомі у всьому світі завдяки своїм багатим квітучим полям, які забезпечують експорт продукції і надають величезну кількість робочих місць не тільки для голландців, але і для іноземців.

У 2015 році номінальний показник ВВП країни перевищив 750 млрд доларів. Тому Нідерланди не даремно займають таку високу позицію в рейтингу.

1. Нова Зеландія

І переможцем рейтингу ставати країна з найбільш стабільною, збалансованої та відкритою економікою – Нова Зеландія.

Цікавим є той факт, що успіх економіки країни безпосередньо залежить від молочної галузі: зокрема новозеландська компанія Fonterra, яка забезпечує молочними продуктами понад 30% усього світу.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 2

Кращі матеріали