Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ТОП-10 основних правил кібербезпеки

Редакція

30.05.2017 5753 0 0

Кібербезпека є необхідною умовою розвитку інформаційного суспільства.

Мішенню для кібератаки може стати той, у кого є гроші (неважливо, скільки) і будь-які дані (акаунти, паролі, документи, електронні листи і т.д.). Більш того, як повідомляє PaySpace Magazine, від кіберзлочинців може постраждати хто завгодно, оскільки шахраї автоматизують більшість своїх атак.

Питанню комп'ютерної та мережевої безпеки приділяють багато уваги в найбільш просунутих країнах світу. Наприклад, 29 травня 2009 року в США оголосили про створення в Білому домі відділу з кібербезпеки. На честь цієї події ми вирішили нагадати основні правила кібербезпеки, дотримання яких допоможе мінімізувати ризики.

Правило 1. Придумайте надійні паролі

Це одне з ключових правил кібербезпеки. Пароль повинен складатися з складного поєднання символів. При цьому для кожного окремого сервісу та сайту повинен бути свій пароль - ні в якому разі не використовуйте їх повторно. Ніколи не повідомляйте свої паролі кому-небудь, не зберігайте їх записаними на папері і не вводьте їх на сторонніх сайтах.

Надійні паролі - одне з ключових правил кібербезпеки.

Правило 2. Ніколи не залишайте свої пристрої без нагляду

Якщо вам потрібно залишити свій комп'ютер, телефон або планшет на якийсь час - незалежно від того, як швидко ви повернетеся - заблокуйте його, щоб ніхто не міг скористатися ним, поки вас немає. Не давайте можливості недоброзичливцям так легко отримати доступ до вашої конфіденційної інформацією.

Правило 3. Подбайте про безпеку під час проведення платіжних операцій

Не заходьте в онлайн-банкінг і не робіть покупки онлайн з чужих пристроїв або громадських мереж. В іншому випадку ваші банківські дані можуть зібрати і вкрасти кіберзлочинці.

Подбайте про безпеку під час проведення платіжних операцій.

Правило 4. Використовуйте антивірус

Антивірусні програми допоможуть вчасно виявити шкідливе ПЗ і захистити ваш комп'ютер від можливих загроз. Не забувайте також встановити антивірус на смартфон або планшет, особливо якщо ви використовуєте їх для здійснення платежів.

Правило 5. Робіть резервні копії даних

Це допоможе вам не тільки в разі системного збою на пристрої, але і в разі поразки вашого комп'ютера вірусом-шифрувальником. Повторюйте бекап час від часу, щоб не втратити важливу інформацію.

Робіть резервні копії даних.

Правило 6. Будьте обережні з накопичувачами, що підключаються до пристрою

Ніколи не підключайте USB-накопичувач або пристрій, походження якого вам невідомо. Вони можуть бути заражені шкідливим програмним забезпеченням, яке може навіть не піддатися форматування.

Правило 7. Використовуйте двухфакторную аутентифікацію

Чим більше рівнів захисту ви використовуєте, тим впевненіше ви можете бути в тому, що з вашими пристроями та даними нічого не трапиться. Активуйте двухфакторную аутентифікацію на всіх акаунтах, які підтримують таку можливість.

Використовуйте двухфакторную аутентифікацію.

Правило 8. Регулярно перевіряйте свої банківські звітності

Перевіряйте свою історію платежів регулярно. У цьому вам може допомогти онлайн-банкінг. Відстежуйте підозрілу активність і при необхідності відразу повідомте свій банк, змініть пароль і переконайтеся, що застосували всі доступні заходи безпеки.

Правило 9. Не клікайте на підозрілі вкладення, посилання і банери

Звертайте також увагу на написання URL-адреси. Фішингові сайти часто імітують інтерфейси банків і онлайн-магазинів, замінюючи лише один або кілька символів на засланні. Крім того, шкідливі домени часто містять складні комбінації символів або орфографічні помилки.

Пам'ятайте про існування фішингових сайтів - звертайте увагу на написання URL-адреси.

Правило 10. Захистіть себе від спаму

Для цього перш за все необхідно давати свою основну адресу електронної пошти тільки тим людям і компаніям, яким ви довіряєте. Не заповнюйте непотрібні форми, де просять вказати e-mail. Якщо все таки ви отримали спам, відзначте його, щоб допомогти вашому провайдеру електронної пошти більш ефективно блокувати спам надалі. Буде корисно також відключити автоматичне завантаження графічних файлів HTML у вхідних листах.

Джерело: http://hyser.com.ua/community/top-10-...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали