Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Типові помилки агрономів в нетиповий для соняшника сезон

Редакція

10.08.2017 534 0 0

Сезон-2017 розпочався для аграріїв незвично. Дощі йшли не в тих регіонах, де їм належить, а заливали південь країни. Агрономи робили технологічні помилки, намагаючись впоратися з ситуацією, і боротьба з бур'янами не завжди була вдалою. Про це йшла мова в ході інтерактивного Дня поля від компанії BASF 7 червня 2017 року Черкаської області, де наочно було продемонстровано системи захисту посівів кукурудзи, ріпаку, сої, пшениці. Соняшник відчував себе трохи краще на демополях, але місцеві фермери скаржилися, що через нестачу вологи, всі посіви в поганому стані.

Цей сезон аграрії називають нетиповим, в чому це виявилося для всіх культур і на соняшнику зокрема?

Нетиповість сезону полягає в тому, що була рання весна і всі чекали, що буде дуже хороший вегетаційний сезон, як в минулому році. Але, на відміну від минулого року, в цьому сезоні весна була холодною, і це було нетипово. Рання весна, дощова і холодна привела до гальмування зростання культурних рослин, тоді як бур'яни продовжували нормально вегетувати. Ця обставина спантеличило багатьох агрономів, так як бур'яни вже увійшли в ту фазу, коли необхідно вносити гербіциди, але холодна погода не давала цього зробити. Природно, що в цих умовах гербіциди дуже нестабільно працюють і їх ефективність знижується. Але холодно було не у всіх регіонах, на Півдні і Заході не було таких ускладнень, а в поєднанні з рясними дощами в південних областях розвиток культур відбувається там значно інтенсивніше: в Одеській області пшениця, за нашими спостереженнями, розвинена на порядок краще, ніж в Київській . Це свідчить також про зональної нетиповість: якщо зазвичай дощі частіше йдуть на Заході і в Центрі, то в цьому році більше вологи отримують Східний і Південний регіони.

Як соняшник відчуває себе в цьому сезоні і які найбільші проблеми виникають на цій культурі?

Найбільшою проблемою даної культури в цьому сезоні є погане дію гербіцидів, що викликає масу проблем із засміченістю посівів. Через незадовільний дії гербіцидів багато агрономи змушені «витягати із засіків» культиватори і проводити міжрядний обробіток соняшнику. Ефективність гербіцидів часто залежить від своєчасності їх внесення, чого буває складно домогтися в великих господарствах через нестачу техніки. Нерідкі випадки, коли обробка починається в потрібну фазу, але через велику кількість оброблюваних площ ефективність роботи гербіцидів на останніх полях вже значно нижче, так як їх обробляють уже в той період, коли бур'яни переросли. Також варто сказати, що лобода біла (лобода біла) а також горець берізка - це камінь спотикання на дводольних культурах для всіх аграріїв цього року.

Зараз багатьох аграріїв турбує питання виникнення післядії гербіцидів системи Clearfield® на наступні культури в сівозміні. З огляду на погодні умови цього сезону, чи варто очікувати виникнення післядії цих гербіцидів в цьому році?

Післядія може проявитися при відсутності вологи в період між внесенням гербіциду і посівом наступної культури. Варто враховувати, що розкладання гербіциду прискорюється при наявності вологи і органічних речовин (гумусу) в грунті. Якщо в подальшому буде недостатньо вологи, то агрономам доведеться застосовувати додаткові агротехнічні прийоми, такі як додаткова обробка грунту. Але, як показує практика, за рахунок чистоти поля, зниження врожайності у культури, яка росте після соняшнику, вирощеного за системою Clearfield®, не відбувається, так як культурі не потрібно конкурувати з бур'янами за вологу і поживні речовини.

З огляду на погодні умови, яких хвороб соняшнику варто очікувати?

Вже зараз на соняшнику починається розвиток фомопсису - хвороба, яка добре розвивається при високих температурах, тоді як інші гриби-патогени для свого розвитку вимагають наявності вологи, а внаслідок відсутності дощів на даний момент вони не так поширені. Також очікуємо в цьому сезоні септоріоз, фомоз та альтернаріоз. Для контролю цих хвороб ми рекомендуємо препарати Ретенго® і Піктор®. Багато агрономи використовують дані препарати як базовий елемент технології вирощування соняшнику.

Детальніше: http://infoindustria.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали