Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Страховка в банку при кредитуванні - як відмовитися?

Редакція

13.02.2017 703 0 0

У всіх розвинених державах існує система кредитування яка є двигуном економіки і яка створює грошовий обіг капіталів у країні. Гроші повинні приносити прибуток, тому вільні кошти банків виводяться на кредитний ринок і чим швидше гроші здійснюють свій оборот, тим успішніше стає економіка країни і всі її учасники.

Кредитування по своїй суті засноване на певних принципах:

• Зворотність – сенс в тому, що будь-який кредит повинен бути обов'язково повернений кредитору;

• Терміновість – від слова строк. Кредит повинен бути повернений у термін, визначений кредитним договором;

• Платність – цей принцип полягає в тому, що кредитні кошти надаються клієнтові не просто так, а за певну плату – відсотки по кредиту;

• Принцип забезпеченості – позичальником при оформленні кредиту повинні бути представлені докази його платоспроможності.

При отриманні кредиту позичальник розуміє, що доведеться повертати значно більше, ніж береш, але необхідність отримання великої суми змушує приймати ці умови. Всі нюанси отримання та погашення кредиту визначені у кредитному договорі, який обов'язково укладається між кредитором і позичальником, в тому числі і плата за страховку.

Страхування кредиту – захід, необхідний кредитору, для гарантії повернення грошей у випадку будь-яких обставин,які не дозволяють позичальнику погасити кредит. Приміром смерть позичальника, втрата роботи і т. д. Страхувальником може виступати сам банк, так і якась стороння організація. Причому плата за страховку може бути досить значною. Природно, що кредитор намагається будь-якими шляхами зобов'язати позичальника застрахувати кредит.

Зазвичай пункти про страхування вписуються дрібним шрифтом і менеджер при оформленні кредиту намагається не загострювати на них увагу клієнта. Тому необхідно уважно вивчати текст договору перед підписанням. Якщо є можливість - проконсультуватися з компетентним фахівцем. І не соромитися ставити питання у випадку виникнення неясностей.

Слід пам'ятати, що страховка обов'язкова тільки при оформленні кредиту та іпотеки. В інших випадках позичальник має право від неї відмовитися. Щоправда банк у такому разі може відмовити у видачі кредиту. Але і банків теж не мало. Це означає, що при виникненні необхідності в отриманні кредиту слід уважно вивчити умови отримання у всіх доступних банках та вибрати з них найбільш оптимальні для себе. Але навіть після отримання кредиту є можливість відмовитися від страховки. Для цього потрібно всього лише написати заяву встановленої форми та подати її в банк. Сума страховки повертається клієнту і відповідно переписується графік погашення кредиту. Вже без відсотків за страховку.

Джерело: http://ua-banker.com.ua/articles-and-...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали