Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Поради для підприємців-початківців: як закрити свій бізнес

Редакція

10.05.2017 283 0 0

Українці почали активно закривати свої підприємства після зміни Податкового кодексу і введення нововведення, за яким навіть непрацюючі бізнесмени повинні платити податки. І виявилося, що закрити СПД набагато складніше, ніж відкрити! Розібратися в складнощах цього процесу нам допоможе юрист Тетяна Ясинська.

Перший крок — подання заяви держреєстратору. Фізособа-підприємець подає його за формою 12, потрібно пред'явити і посвідчення особи. «Держреєстратор за 24 години вносить відомості до Єдиного держреєстру юросіб, направляє дані в податкову, ПФ», — уточнює Ясинська.

Другий крок — зняття з обліку в податковій. Подається заява, після якого ГФС анулює статус платника єдиного податку у Реєстрі платників. Як правило, орган закриває СПД, коли отримує від держреєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення.

А під час подачі заяви держреєстратору ФОП повинен сплатити єдиний податок та ЄСВ, якщо перебуває на спрощеній системі. ЄСВ сплачується, якщо бізнесмен працював на загальній системі. При цьому потрібно сплачувати місяць в місяць. Наприклад, якщо заяву подано 2 лютого, потрібно сплатити всі за лютий.

Хоча датою зняття з обліку в ГФС вважається день отримання відомостей про держреєстрацію припинення діяльності, бізнесмена не знімуть з обліку, якщо є борги по податках.

Потрібно подати до ГФС звіти. Подається річна податкова декларація. Тобто ФОП 1-2-ї груп подають звіти протягом 60 календарних днів після закінчення звітного періоду, а платники 3-ї групи — за 40 днів. Декларація надається в паперовому вигляді, від руки підписується «Ліквідаційна».

Після ГФС перевіряють бізнесмена: на своєчасність декларування доходів, сплату податків, заповнення звітності.

Третій крок — зняти СПД з обліку в ПФ. Коли від держреєстратора приходить повідомлення, за 10 днів ПФ перевіряє платника єдиного внеску.

Перевіряється, чи є наймані працівники, і правильно сплачено єдиний внесок.

Якщо у ФОП немає найманих працівників, подається в ПФ звіт про нараховані суми єдиного внеску за період роботи у звітному році та копію акта перевірки податкової, останні здійснюють розрахунки. Юристи кажуть, що органи можуть перевіряти бізнесменів, коли, наприклад, він надав нульову звітність. Датою зняття з обліку є день запису до Реєстру страхувальників.

Джерело: http://hyser.com.ua/ 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали