Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Скільки коштує оренда депозитної комірки в Україні

Редакція

04.10.2017 138 0 0

Якщо раніше банківські сейфи користувалися попитом в основному в сезон відпусток і свят, коли українці їхали з дому і здавали коштовності на зберігання, то сьогодні ситуація змінилася.

У банках зазначають практично повну заповнюваність сейфів, причому звільнилися осередку розбирають моментально, навіть якщо вони не дуже підходять за розмірами (наприклад - більше, ніж потрібно).

Це вже призвело до того, що деякі банки почали перейматися розширенням депозитаріїв. Більш того: останнім часом зафіксовано навіть "черги", коли клієнти залишають свої контакти, щоб посісти перше ж місце, що звільнилося.

Причому популярність осередків не стала нижче, навіть коли стабілізувався валютний курс, і почався приріст депозитів від населення (за підсумками півроку зростання склало більше 1,9 млрд грн).

Але ж, за словами банкірів, хоч якась частина сейфів повинна була звільнитися від зберігається в них готівки, яка повинна була влитися в банківську систему. Також серед нових тенденцій - висновок більш тривалих договорів оренди сейфа (понад один рік). Як пояснюють банкіри, таким чином, українці намагаються заощадити - страхують себе від зростання вартості сховища, яка часто переглядається раз на півроку.

А щоб така тривала оренда не сильно била по кишені, народ став активніше кооперуватися між собою (бізнес-партнери, родичі) - і орендувати сейфи побільше вскладчину, що для нашого ринку теж явище нове.

Спільна оренда і контроль дисципліни

Головне достоїнство осередки - її повна недоторканність під час відсутності господаря-вкладника.

Доступу до сейфа не має ніхто, в тому числі - співробітники банку.

Один ключ від комірки клієнт забирає з собою, другий зберігається в банку. Але відкрити осередок можна тільки цими двома ключами одночасно.

Мати доступ до сховища може хтось ще, але тільки якщо орендар осередку надасть доступ, оформивши на таку людину довіреність. В такому випадку він може орендувати ще один ключ до осередку або ж може передати свій.

У більшості банків допключ подвоює розмір застави.

За ціною Вартість оренди осередків різна. Мінімальну, на рівні нижче 5 грн / день, пропонують лічені банки, і, як правило, це або ціна за довгострокову оренду (мінімум 1 рік), або акції варіанти. В основному ціни істотно вище, особливо на популярні маленькі і середні осередки: 25-30 грн / день, тому немає нічого дивного, що люди об'єднуються, орендуючи один сейф на двох або навіть трьох: Як правило, в складчину орендують юридичні особи, які повинні мати доступ до цінних паперів, або родичі, найчастіше першого ступеня споріднення, які безмежно довіряють один одному.

За даними фінустанов, найпоширеніший термін оренди комірки - 6 місяців.

Дисципліна або доведеться платити двічі

У кожному банку намагаються привчити клієнтів до фінансової дисципліни. За її порушення передбачені жорсткі санкції, які обернуться неприємними збитками.

Штрафи за несвоєчасне звільнення сейфа в різних банках досягають 1500-2000 грн в місяць, або ж складають подвійний тариф за кожен день прострочення оренди. Про це повідомляється і в договорі, і співробітники банку повторюють це клієнтам в усній формі. Справа в тому, що багато хто помилково думають, що поряд з автоматичною пролонгацією депозитів з оренди осередків є така ж послуга.

Конфіденційно і з усією відповідальністю

Вважається, що угода, коли в банку орендується індивідуальна осередок, заснована на взаємній довірі сторін. І хоча банк "не питає", що клієнт зберігає в осередку, він відповідає за те, щоб цінність там і залишилася, коли господар прийде її перевірити / забрати.

Для тих, хто бажає додатково захистити вміст свого осередку, є два варіанти. Це договір з банком про відповідальне зберігання цінностей з повним описом майна, яке буде закладено на зберігання. В такому випадку банк буде зобов'язаний відшкодувати вартість цінностей, якщо з ними щось трапиться. Другий спосіб - застрахувати осередок від злому в страховій компанії (в такому випадку покривається і втрата ключа).

Правда, зізнаються: багато клієнтів не вдаються до таких підстраховки, довіряючи банку.

Прогнози

У фінустановах вважають, що підвищений попит на банківські сейфи до кінця року збережеться. З одного боку - з першим снігом клієнти заберуть дорогі хутряні вироби, ексклюзивні речі. А з іншого - відразу ж будуть відкриті осередки під свята. Охочих зі спокійним серцем відправитися подорожувати, як правило, багато, тому в деяких банках планують розширення депозитаріїв і закупівлю нових сейфів різних розмірів.

Можна і не можна зберігати

У індивідуальної комірки можна зберігати: гроші, ювелірні вироби, документи, цінні папери, твори мистецтва, ексклюзивні речі, хутряні вироби - тобто практично все, що може представляти цінність.

Не можна: наркотики, зброю, предмети, яким потрібен спеціальний температурний режим або певна вологість повітря.

Перевіряти, що саме клієнт закладає в клітинку, в банку не будуть.

Між банком і клієнтом укладається угода, і вкладник гарантує, що нічого протизаконного в сейф не буде розміщено.

Щоб орендувати комірку, фізособі потрібно принести посвідчення особи (паспорт громадянина України, дипломатичний чи службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідка на проживання особи в Україні, національний паспорт іноземця або документ, який його замінює) та оригінал довідки про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків.

Джерело: http://ua.today/news/economy/skolko_s...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали