Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Скільки грошей отримають пільговики на проїзд

05.06.2018


В Україні планують монетизувати пільги на проїзд за всіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. 14 березня Кабмін прийняв відповідну постанову.

Розмір компенсації щорічно має визначатися обладміністраціями, у столиці – Київською держадміністрацією. У деяких регіонах вже визначилися із сумою, яку видаватимуть для оплати проїзду. Так, у разі прийняття органом місцевого самоврядування рішення про надання пільг у грошовій формі, у Черкаській області пільговик у місяць отримуватиме 60 грн.

У Харківській області розмір щомісячної компенсації складе 130 грн. Цифру отримали шляхом множення середньої вартості проїзду в області 4,33 грн на 30 поїздок. Проект зараз проходить стадію обговорення.

У Львівській області 27 квітня затвердили розмір щомісячної готівкової виплати у сумі 135 грн. Для осіб, які мають право на пільги на міжміських маршрутах, розмір виплат збільшиться на 20%.

Після введення монетизації транспортних пільг в Ужгороді та області мінімальна сума виплат складатиме 120 грн. Для тих, хто має пільги на проїзд – 144 грн. Люди з інвалідністю I групи і діти з інвалідністю отримуватимуть 240 грн. Якщо вони навчаються або проходять реабілітацію – 480 грн.

У Волинській області мінімальна сума виплат 69 грн. Щоправда, пільговики, які мають право на компенсацію проїзду в міжміському транспорті, отримуватимуть 83 грн у місяць. Люди з інвалідністю I групи і діти з інвалідністю – 166 грн. Якщо вони навчаються або проходять реабілітацію – 332 грн.

У Кіровоградській області обіцяють компенсувати 97,5 грн, у Миколаївській – 110 грн, Чернігівській – 112,5 грн, Вінницькій — 96,9 грн.

Водночас компенсувати проїзд готівкою не обов’язково. Є можливість залишити все, як є. Якщо місцева влада прийме рішення монетизувати пільги, вона має проінформувати Мінсоцполітики. Після чого міністерство на сайті опублікує список регіонів, де пільги монетизовані. Станом на 1 червня списку немає.

Водночас 31 травня у Львівській облдержадміністрації вирішили, що пільговики їздитимуть у міських, приміських і міжміських автобусах безкоштовно. А місцева влада до середини червня остаточно визначиться чи платити пільговикам по-новому, чи перевізникам по-старому. Щоправда, у Львові та Стрию монетизацію вже відклали до 2019 року. Цього року не передбачено коштів у бюджеті.

У Києві за останній час не зробили ніяких повідомлень і не оприлюднили документів, які стосуються компенсації проїзду пільговиків. Відомо, що після подорожчання проїзду в столичному комунальному транспорті пільговики і раніше зможуть їздити безкоштовно.

https://www.segodnya.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
13.05.2025
Платіжне шахрайство з картками: огляд НБУ
У 2024 році спостерігалося зменшення кількості незаконних дій та шахрайських операцій з використанням платіжних карток, за якими були понесені збитки. Цей показник порівняно з 2023 роком знизився на 2 тис. операцій (або на 1 %) – до 270 тис. операцій. Більше за темою: Зарплатну картку працівн...
13.05.2025
Топ-10 найбільших роботодавців в Україні: як роботодавці відновлюють штат
Хто на сьогодні займає перші місця серед роботодавців з відновлення кадрів? Більше за темою: Наказ про внесення змін до штатного розпису фермерського господарства Звільнення у зв’язку зі скороченням чисельності або штату працівників Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанс...
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
Кращі матеріали