Система спрощеного оподаткування в Україні може істотно змінитися
04.10.2016 1235 0 0
Кредитори нашої країни вкрай не задоволені податковим кодексом, в зв'язку з чим система спрощеного оподаткування в Україні може істотно змінитися.
Модель спрощеної системи для малих платників податків залишається неадекватною, оскільки вона все ще надає можливості для арбітражу між нею і загальною системою, і подальші реформи в цій сфері могли б принести додатковий дохід (близько 1 відсотка ВВП) при одночасному зменшенні диспропорцій.
У Фонді вважають, що загальний рівень оподаткування і податкових ставок в Україні перестав оцінюватися як високий за міжнародними стандартами. Суть претензій МВФ в тому, що багато юросіб, які мають великі обороти і заробітки, використовуючи лазівки в системі спрощеного оподаткування, сплачують набагато менше, ніж повинні.
У МВФ прискіпливо проаналізували нашу податкову систему. Відповідно до їхнього аналізу, нашу спрощену систему вони розкритикували в пух і прах. Справа в тому, що в світі є два підходи - або ви платите податки як бізнесмен, або як приватна особа. Бізнесмен створює компанію, платить податки, готує звітність. Якщо людина як приватна особа щось робить і продає, наприклад, відкриває сімейне кафе, але не використовує найняту робочу силу, він має право не реєструватися і платити податки як фізособа. Фізособа не платить ПДВ, не платить податок на прибуток. А у нас часто виходить сурогат - коли є фірма з найнятими працівниками, але вона за «сірими схемами» платить податки як фізособа. Це ті ж інтернет-магазини, кафе, в яких всі найняті співробітники оформлені як фізособи. Це одна з форм зниження оподаткування. МВФ виступає проти цього і рекомендує навести порядок. За його вимогами, на спрощеному оподаткуванні повинна залишитися 1 група спрощенців, 2 група, на якій навантаження всього 0,75 відсотка, буде скасована, а 3 група реєструється як юрособи.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу