Система квот на цукор в ЄС скасовано
03.10.2017 223 0 0
Сама остання система сільськогосподарських квот, що регулює виробництво цукру в Європейському союзі, припинила існування 30 вересня 2017 року, тобто через майже 50 років після її введення.
Система квот на цукор була введена ЄС в 1968 році поряд з підтримкою рівня цін для виробників, встановлених значно вище світових ринкових цін. Рішення про припинення системи квот на цукор було прийнято державами-членами в 2006 році. В період 2006-2010 рр. цукровий сектор був повністю реструктуровано і отримав підтримку в розмірі € 5,4 млрд. Середня ціна на цукор в ЄС відновилася з кінця 2016 року до 500 €/т і була стабільною в останні кілька місяців.
Скасування системи квот дає виробникам можливість гнучкіше реагувати на реалії ринку і, особливо, на умови нових експортних ринків. Це також значно спрощує поточну політику і адміністративне навантаження для операторів, виробників і трейдерів сектора.
У той же час для продовження підтримки цукрового сектора ЄС, в разі несподіваних порушень на ринку, можуть бути використані різні заходи спільної сільськогосподарської політики Євросоюзу. Вони включають істотний імпортний тариф ЄС (за межами пільгових торгових угод), можливість надавати підтримку для забезпечення зберігання продукту і застосуванні антикризових заходів при кризовому зростанні або зниженні ринкових цін.
Нагадаємо, ЄС є провідним світовим виробником бурякового цукру (приблизно 50% від загального обсягу). Однак буряковий цукор становить лише 20% світового виробництва цукру; інші 80% отримують з цукрової тростини. Велика частина цукрових буряків ЄС вирощується в північній половині Європи. В ЄС також є значні потужності з переробки імпортного цукрової тростини в цукор.
Джерело: http://www.ukragroconsult.com/news/si...
Коментарі до матеріалу