Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Галасливі сусіди: що говорить про них закон, і як з ними боротися?

Редакція

01.09.2016 2991 1 0

Вирішили взяти відпустку і гарненько виспатися, а сусід зверху вирішив в цей же час затіяти галасливий ремонт? Або навпаки, ремонт потрібно робити вам, а навколо живуть мами з маленькими дітьми, які сплять все по черзі і весь день? Що робити:

    як розбиратися,

    коли можна шуміти,

    як домовлятися

    на які документи спиратися.

Основні нормативні акти, які регулюють «шумовий режим» в житлових будинках:

Правила користування приміщеннями житлових будинків

Закон про санітарно-епідемічне благополуччя населення

Пакет змін до нормативних актів для захисту населення від впливу шуму

Згідно з цими документами:

    Галасливі роботи можна проводити в будні дні з 8:00 до 21:00.

    У вихідні та святкові дні такі роботи проводити не можна без особистої згоди сусідів з усіх прилеглих квартир.

    У будь-якому випадку необхідно залишатися в рамках шумового режиму - не більше 45 дБА вночі і 55 дБА вдень.

Заміри рівня шуму виробляє санітарно-епідеміологічна служба, і в разі виявлення порушень її представники мають право виписати порушнику штраф - від 85 до 255 грн.

Можна спробувати заміряти рівень шуму самостійно, скачавши на телефон просту програму з інтернету - їх зараз дуже багато, є безкоштовні. Як правило, звук перфоратора, ударного дриля або молотка перевищує допустимий рівень в 2 рази і більше. Проблема буває також в резонансі, особливо в панельних будинках - буває складно виявити порушника.

Що робити в конфліктних ситуаціях

Що робити, якщо сусіди порушують шумовий режим і не реагують на ваші зауваження? Викликайте дільничного, наряд поліції, СЕС. Для початку порушнику загрожує штраф, а при повторних порушеннях - штраф ще більшого розміру плюс конфіскація «гучної» апаратури.

Виклики повинні бути зафіксовані в черговій частині. Доказами також можуть бути аудіо / відеофіксація, свідчення сусідів. Якщо ви звертаєтеся в СЕС, пишіть заяву із зазначенням дати.

В особливо складних випадках (дільничний покриває порушника, СЕС не намагається встановити джерело шуму в багатоквартирному будинку і т.д.) можна написати скаргу в прокуратуру або звернутися до суду. Згідно з Цивільним кодексом України, галасливі сусіди перешкоджають вашій праву на користування і розпорядження власним майном, і ви маєте право подати позов про усунення цих перешкод. Швидше за все, після прийняття таких заходів недобросовісні сусіди самі підуть на контакт і запропонують «мирову».

А що робити, якщо шум «законний», але в вашому домі в цей час намагається заснути маленька дитина або хвора людина? Домовлятися. Зрештою, в переважній більшості випадків сусіди шумлять зовсім не для того, щоб вам досадити, і цілком можуть піти назустріч, якщо ви не почнете розмову з образ і криків.

Джерело: http://profirem.com.ua/shum-pri-remon...

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 1

Кращі матеріали