Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

З'їздити в Європу дешевше: як економити на квитках, їжі і нічлігу

Редакція

26.05.2017 147 0 0

22 травня закон про безвіз з ЄС для українців був опублікований, він набуде чинності вже 11 червня. В очікуванні безвіза українці активно шукають способи з'їздити в Європу дешевше.

Пропонуємо найважливіші лайфхаки, які допоможуть істотно скоротити бюджет поїздки.

Секрети квитків

Найшвидший спосіб - літак. Це шлях не з дешевих, але все ж є пара способів купити квитки за доступною ціною. Перший і найвідоміший - купувати їх за півроку до поїздки і раніше. Наприклад, квиток на Кіпр коштує 1800 грн за пару місяців до вильоту, зате за півроку - 1000 грн. Також заощадити можна на лоукост - без обіду і багажу злітати в Париж чи Рим коштує 3000 грн в обидві сторони. До уваги важливо прийняти ще і день вильоту: квитки на вихідні коштують дорожче, ніж на будні (квиток в Будапешт на п'ятницю обійдеться в 2000 грн, а на середу - 870 грн). Важливий і день, коли ви купуєте квиток. Дешеві квитки можна купити в ніч з понеділка на вівторок. Понеділок - самий непопулярний день у покупців, і авіакомпанії ненадовго знижують тарифи. Ще одна порада: користуватися сайтами-агрігаторамі і підписатися на розсилку акцій авіакомпаній. У першому випадку у вас буде більший вибір квитків, а в другому - можна зробити вигідну покупку. Але завжди потрібні гроші на картці, адже такі квитки розходяться швидко.

Ще є ж/д і автобуси. Так, з Києва до польського Перемишля ходить прямий потяг: квиток коштує від 406 до 574 грн, а в дорозі він проводить 7-8 годин. Звідти в середньому за 10 євро (300 грн) можна на поїзді добратися до пересадочних вузлів (Варшава, Краків, Вроцлав, Катовіце), звідки в багато точок Європи можна долетіти за 20 євро (600 грн). Автобусні перевізники теж часом практикують акції: наприклад, в Вільнюс з Києва можна виїхати за 12 євро (350 грн). Бувалі мандрівники давно користуються сервісами по підбору попутників - коли водій ділить з пасажирами витрати на бензин. Так, в Прагу або Дрезден можна дістатися за 600-700 грн.

Їжа і нічліг

Для економії замість готелів шукаємо приватне житло на спецсайтах. Апартаменти з кухнею на двох на Кіпрі обходилися нам в 15 євро на добу. Але є акції і у готелів - номери з 50% знижкою.

Що стосується харчування, то головне правило - покупки робити не в туристичних супермаркетах і на вуличних ринках: Каструля борщу без м'яса на п'ятьох людей обходилася мені приблизно в 1 євро, (кіло капусти - 0,09 євро, а картоплі - 0,1-0,2 євро). Деякі кафе практикують «шведські столи»: при замовленні однієї страви за 5-8 євро можна безкоштовно в будь-якій кількості пригощатися салатами, напоями та закусками.

Поради для модників

Любителям пошопилась насамперед потрібно їхати на періоди знижок: це зазвичай літні (пік припадає на липень-серпень) і зимові розпродажі (січень-лютий). У ці періоди брендові речі можна купити дійсно за копійки (з 80-90% -ою знижкою). Ну а щоб трохи відбити витрачені гроші, потрібно пам'ятати про систему Tax free - іноземцю повертають ПДВ від покупок при виїзді з країни. Повернути можуть до 27% від покупки, якщо її вартість перевищує 25-175 євро (відсоток і мінімальна сума покупки залежить від законодавства країни). Для того щоб повернути гроші, досить при здійсненні покупки попросити спеціальний чек для Tax free і пред'явити його в спеціальному вікні в аеропорту, на вокзалі або на автомобільній кордоні.

Джерело: http://hyser.com.ua/community/200040-...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали