Найвідоміші українські стартапи
23.08.2016 907 0 0
Напередодні Дня незалежності ми вирішили згадати українські стартапи, які домоглися визнання не тільки на батьківщині, але і далеко за її межами.
В Україні сьогодні створюється велика кількість стартапів в самих різних областях - від високих технологій і гаджетів до моди і фінансових сервісів. Деякі проекти вже стали відомими, встигли побудувати повноцінні компанії і залучити постійних клієнтів. Ось деякі з них.
Petcube
Цей проект створили троє українців - Олександр Нескін, Андрій Клен і Ярослав Ажнюк. Його ідея припала до смаку багатьом інвесторам і потенційним покупцям. Petcube - це гаджет, який дозволяє власникові спілкуватися і грати зі своїм домашнім вихованцем навіть перебуваючи десь далеко. Пристрій обладнаний камерою, мікрофоном, динаміками і лазерним променем, підключається до смартфону. На краудфандінговой майданчику Kickstarter стартапу вдалося зібрати понад $ 250 тис. А в 2014 році проект отримав звання кращого hardware-стартапу Європи. Гаджети продаються як в Україні, так і за кордоном.
Kwambio
Основна «родзинка» цього стартапу - в простоті його використання. Kwambio дозволяє роздруковувати на 3D-принтері практично що завгодно, використовуючи тільки смартфон або комп'ютер. Крім того, компанія допомагає своїм замовникам створювати унікальні предмети декору, дизайну і прикрас.
Засновником проекту є Володимир Усов. У 2014 році команда стартапу стала переможцем конференції IDCEE-2014, що проходила в Києві. Крім того, Kwambio вдалося залучити інвестиції в розмірі $ 500 тис. Від одеської компанії. У 2015 році стартап став резидентом акселератора TechStars. Сьогодні компанія базується в Нью-Йорку і орієнтується на ринки США і Великобританії.
Looksery
Новина про те, що український стартап Looksery купила вже стала легендарною американська компанія Snapchat в вересні минулого року облетіла світ за лічені секунди. Сума угоди - $ 150 млн.
Спочатку цей одеський стартап був мобільний додаток, що дозволяє в режимі реального часу змінювати своє обличчя. Набір сервісів і функціонал дозволяв красиво або забавно виглядати під час розмови в чаті або відеоконференції. Після свого релізу технологія Looksery стала набирати популярність. Додатку скачали більше 3 млн разів, а сама розробка привернула увагу зарубіжних компаній.
Depositphotos
Один з найбільших фотобанків теж створений українцем Дмитром Сергєєвим в 2008-му році. Засновник Depositphotos визнається, що на запуск проекту він витратив більше $ 1 млн. Але зусилля того варті: вже через 3 роки до компанії прийшов успіх. Вартість Depositphotos досягла $ 100 млн, а дохід становив $ 6 млн.
Сьогодні цим сервісом користуються в 192 країнах. Штаю-квартира компанії розташована в Нью-Йорку, в Києві працює команда розробників.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://marieclaire.ua/
Коментарі до матеріалу