З серпня вводиться система моніторингу і контролю держдопомоги підприємцям
26.07.2017 141 0 0
На виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС, 2 серпня поточного року вступає в силу нове законодавство про Національну систему контролю державної допомоги на підставі ЗУ «Про державну допомогу суб'єктам господарювання».
Законодавство передбачає поступовий перехід до європейського зразка системи контролю державної допомоги.
Відповідно до зазначеного Закону, держдопомогу суб'єктам господарювання визнається підтримка в будь-якій формі суб'єктів господарювання за рахунок ресурсів держави чи місцевих ресурсів, яка спотворює або загрожує спотворенням економічної конкуренції, створюючи переваги для виробництва окремих видів товарів або здійснення окремих видів господарської діяльності.
Постачальниками госупомощі є органи влади, органи місцевого самоврядування, органи адміністративно-господарського управління та контролю, а також юридичні особи, що діють від їх імені, уповноважені розпоряджатися ресурсами держави або місцевими ресурсами і ініціюють і / або надають державну допомогу.
Також цим Законом встановлюється нова процедура прийняття рішень про надання держдопомоги суб'єктам господарювання з обов'язковим попереднім повідомленням Уповноваженого органу.
Уповноваженим органом, у функції якого, зокрема, належить надання обов'язкових для розгляду рекомендацій щодо державної допомоги та роз'яснень з питань застосування законодавства в сфері державної допомоги, а також прийняття рішень про тимчасове припинення надання та повернення незаконної державної допомоги, визнаної неприпустимою для конкуренції, визначено Антимонопольний комітет України.
ЗУ «Про державну допомогу суб'єктам господарювання» визначається обов'язок постачальників держдопомоги у визначений законодавством термін та спосіб інформувати безпосередньо Антимонопольний комітет України, як Уповноважений орган з питань державної допомоги, про: нової держдопомоги, що діє держдопомоги, існуючі програми держдопомоги, які будуть діяти на 2 серпня 2017 року.
Ефективне функціонування системи моніторингу і контролю державної допомоги поліпшить реалізацію галузевих програм шляхом спрямування ресурсів держави на найбільш необхідні та перспективні проекти. Крім того, впорядкування системи дозволить рівний, прозорий доступ підприємств різної форми власності до державної допомоги.
Джерело: http://city.sumy.ua/
Коментарі до матеріалу