Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

З 1 квітня зміняться правила виїзду з України, без цього документа не випустять

23.03.2018

Українським батькам вже з народження треба буде оформляти паспорт для дитини, якщо з нею хочуть поїхати за кордон.

Згідно з новими правилами, тепер українські діти зможуть виїхати за кордон тільки за власним документом.

Закордонний паспорт дітям в Україні можна оформити з моменту народження. Він видається на 4 роки. А ось для підліткам, починаючи з 16 років, паспорт видається на 10 років, після чого потрібно оформити новий.

Ще до 1 квітня 2018 року дітей через кордон можна провезти за проїзним документом або за записом в закордонному паспорті батьків, якщо не закінчився термін їх дії.

Ось тільки оформлення окремих закордонних паспортів для дітей для багатьох батьків вже не новина, адже проїзні документи не видаються вже три роки.

Ще одне важливе нагадування полягає в тому, що згідно із законодавством України, при перетині кордону дітьми до 16 років, їх повинні супроводжувати батьки або опікуни. В інших випадках, у дітей має бути нотаріально завірений дозвіл від обох батьків із зазначенням мети та країни поїздки, терміну, а також супроводжуючої особи.

А ось для тих, хто хоче оформити дитячий біометричний закордонний паспорт, потрібно подати документи в будь-яке відділення міграційної служби або паспортний сервіс.

Список необхідних документів для оформлення закордонного паспорта для дитини:

заява

оригінал свідоцтва про народження для дітей до 14 років, або внутрішній паспорт – для дітей від 14 років

ідентифікаційний код (ІПН) + копії (якщо він є у дитини)

паспорти батьків

квитанція про оплату послуги оформлення документа.

Залежно від сервісної служби, нетермінове оформлення закордонного паспорта для дитини обійдеться від 557 до 957 грн., а термінове – від 810 до 1200 грн.

Варто зазначити, що для дітей молодше 12 років також потрібно фото форматом 10х15 см. А ось проходити процедуру сканування відбитків пальців вони не будуть.

Починаючи з 12 років, діти повинні здати відбитки пальців, у присутності хоча б одного з батьків (а краще двох). Сканування відбитків здійснюється тільки з дозволу батьків.

Діти, яким вже виповнилося 14 років, повинні здавати вже не тільки відбитки пальців, але і ставити цифровий підпис, який буде внесена на чіп у паспорті.

Після 16 років діти самостійно представляють документи і всі біометричні дані – фото, підпис і відбитки пальців.

Також, починаючи з лютого 2018 року, змінилися і правила виїзду за кордон дітей розлучених батьків. Тому з батьків, хто утримує дитину, більше не потрібно отримувати дозвіл на виїзд від другого з батьків, якщо той не платить аліменти. Потрібно тільки надати документ, який свідчить про ухилення від сплати аліментів.

Якщо батьки перебувають у шлюбі, то для виїзду дитини за кордон з одним з батьків, необхідно оформити нотаріально завірений дозвіл другого з батьків.

https://1№ews.com.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Коли працівник може вимагати запровадження для нього дистанційної роботи
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього були вчинені дії, що містять ознаки дискримінації. Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може працівник вимагати зап...
04.07.2025
Державне агентство з управління резервами України розпочинає діяльність
Уряд дав «зелене світло» початку діяльності Державного агентства з управління резервами України (ДАУР) як центрального органу виконавчої влади.  Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра екон...
04.07.2025
Судова процедура санації боржника: що це і як відбувається
Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація. БІльше за темою: Ліквідація у зв’язку з банкрутством: правові аспекти Коли підприємство не справляється з фінансови...
Кращі матеріали