Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Рейдерство по-новому: крадіжка бізнесу, змова з реєстратором і зв'язки в податковій

Редакція

26.07.2016 407 0 0

Завдяки новому закону про спрощену реєстрацію підприємств, який почав діяти з початку року, і який повинен був спростити життя бізнесу, українських підприємців обкрадають на мільйони гривень. Нова схема захоплення і грабежу підприємств здійснюється за змовою з реєстратором і завдяки зв'язкам в податковій.

Кожен день в Україні грабують по 5 підприємств. Це згідно зі статистикою. Щодня українські підприємці втрачають величезні суми, які обчислюються десятизначними числами. Ділки переписують бізнес на перших зустрічних і перепродують його за лічені години.

Так, в агропідприємстві ТОВ «Клов» директор, прийшовши вранці на робоче місце, дізналася, що вона більш не директор, а власники зовсім інші люди. Новими власниками виявилися громадяни РФ. Нові власники з'явилися з легкої руки реєстратора Яценко Тетяни, яка, як виявилося, не зобов'язана прискіпливо вивчати пропоновані при оформленні документи.

Так як підприємство є експортером зерна, то на своїх рахунках воно акумулювало великі суми грошей податкового кредиту. Мова йде про сотні мільйонів гривень. В результаті таких шахрайських дій підприємство могло втратити і засоби і, власне, всі активи і привести до банкрутства компанії.

Так, власником однієї відомої торгової мережі раптом став молодий чоловік з Луганська з зарплатою в 4000 грн. І подібні дії теж здійснили за допомогою держреєстратора.

За аналогічною схемою шахраї хотіли вкрасти у законного власника банк, столичну будівельну компанію і американське спільне сільгосппідприємство.

Схема проста: вибирається підприємство, яке має на своїх рахунках великі суми податкового кредиту. Потім шахрай йде до держреєстратора, який практично не перевіряючи документи, перереєстрував підприємство. Потім підприємство переоформляється в податковій на кого завгодно за дорученням, реєстратор повідомляє про ці зміни в податкову, а та, в свою чергу, підписує з новим власником новий договір. В результаті цього шахрай отримує новий електронний ключ і за п'ять хвилин переписує весь податковий кредит на іншу компанію.

Фірм, які здійснюють подібні дії за скромну винагороду, чимало. Про це навіть є оголошення в інтернеті. Подібні фірми, не особливо ховаючись, пропонують свої послуги.

На жаль, на сьогоднішній день рейдерські захоплення підприємств стають майже звичними. Але жертви цих захоплень чомусь воліють мовчати.

Крім того, посилилися хакерські атаки на держреєстри нотаріусів, в результаті яких за одну-дві хвилини міняються дані про власників, що навіть не кожному нотаріусу під силу.

Тільки зміни до Закону можуть змінити ситуацію, і ці зміни чекають своєї черги в ВР вже кілька місяців. Але депутати не поспішають їх приймати, так як багато хто з них самі користуються рейдерськими методами захоплення бізнесу і законність їх мало цікавить.

Джерело: http://verhovenstvo.com/view/11036

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали