Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Реалії українського птахівництва

10.11.2016

Ситуація в секторі виробництва м'яса птиці досить негативна — постійне зростання собівартості та низька купівельна спроможність населення фактично обмежують подальший розвиток галузі.

Якщо у 2015 р. найбільшим підприємствам галузі вдалося наростити обсяги виробництва, то в поточному році спостерігається тенденція зменшення обсягів виробництва на всіх підприємствах.

Виняток — компанія «Миронівський хлібопродукт», яка з-за несприятливої ситуації на внутрішньому ринку змушена шукати нові ринки збуту, розвиваючи експорт та вводячи в дію нові потужності.

Експортні перспективи

Безумовно, Україна має значний експортний потенціал, доказом чого є нинішнє зростання експорту майже на 45%. Відповідність української продукції всім світовим стандартам якості і безпеки, вдале географічне положення щодо основних світових експортних ринків, наявність достатньої кормової бази, конкурентна собівартість виробництва — все це є передумовою до подальшого нарощування експорту.

За прогнозами аналітиків, світовий експорт в 2016 р. зросте на 5% до рекордних 10,8 млн т, в основному за рахунок США і Бразилії, на частку яких припадає 2/3 світової торгівлі. Експорт буде збільшуватися за рахунок зростання попиту в країнах Близького Сходу, Африки та Азії. Саме на ці ринки сьогодні експортує продукцію і Україна. Незважаючи на те, що поставки в країни ЄС обмежені низьким обсягом квот, сподіваємося, що в перспективі вони все ж будуть переглянуті в бік збільшення.

Нові ринки

Знову ж, за прогнозами світових аналітиків, попит на м'ясо птиці в світі буде рости активніше порівняно з іншими видами м'яса. Тому, звичайно, передумови для нарощування експорту є. Але хотілося б більшої участі з боку держави як в просуванні продукції на зовнішні ринки, так і у наданні фінансової підтримки виробникам, що тільки посилило б наші конкурентні переваги на експортних ринках.

В даний час проводиться відповідна робота для отримання доступу на ринки Китаю, Гонконгу, Сінгапуру, Південної Кореї, Японії, Канади, США, Мексики, Сербії, Боснії і Герцеговини, Чорногорії. Вивчаються можливості збільшення присутності на африканському ринку, який, за прогнозами, у найближчій перспективі стане одним з найбільших, при цьому буде залежати від імпорту.

Зарубіжні виробники птиці і яєць побоюються конкуренції з боку українських сільгоспвиробників тому, що знають — за рахунок певних факторів наша продукція має більш низьку собівартість, виробництво є більш ефективним. Все це дозволяє вітчизняної продукції бути досить конкурентоспроможною на зовнішніх ринках.

Звичайно, європейські ціни на м'ясо птиці та яйця значно вище. На сьогодні середня відпускна ціна на м'ясо бройлерів на європейському ринку складає близько 2 євро за 1 кг, а на яйця курячі — близько 23-25 грн за десяток. Європейський ринок для українських виробників є досить привабливим з точки зору стабільності і платоспроможності. Незважаючи на високу конкуренцію, українські виробники повинні прагнути до виходу на нього, а завдання на найближчу перспективу — досягти перегляду в бік збільшення квот на експорт в ЄС української продукції птахівництва.

Прогнози

Судячи з показниками за 9 місяців поточного року, можемо з упевненістю говорити, що обсяги виробництва яєць не досягнуть рівня 2014 р., ні навіть 2015 р. Виробництво зменшиться до 15,0-15,5 млрд штук або на 11-12%. Експорт також зменшиться і складе близько 920 млн штук.

За іншими показниками:

Виробництво м'яса птиці складе 1,18 млн т у забійній вазі, що на 2% більше, ніж у минулому році;

Промислове виробництво м'яса бройлерів складе 935 тис. т у забійній вазі, зростання складе 3% порівняно з минулим роком;

 Експорт м'яса птиці складе близько 240 тис. т, що стане своєрідним рекордом, оскільки такої кількості м'яса птиці Україна ще не експортувала.

Незважаючи на зростання цін на продукцію птахівництва у вересні-жовтні, найближчим часом буде відбуватися незначне зниження цін. Можливе підвищення цін на ринку буде спостерігатися в грудні, коли значно зростає попит. Скасування ж з наступного року пільг для АПК в оподаткуванні та відсутність альтернативних джерел підтримки тваринництва вказують лише на те, що тенденцію до підвищення збережуть ціни не тільки на продукцію птахівництва, а й на всю тваринницьку продукцію.

Детальніше дивись за посиланням: http://latifundist.com/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали