Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Рівноважна процента ставка, як індикатор макроекономічних процесів в країні

Редакція

27.09.2017 378 0 0

6 жовтня 2017 року у Національному банку України відбудеться черговий відкритий дослідницький семінар. Під час семінару учасникам будуть презентовані результати наукового дослідження співробітників Національного банку України на тему “Рівноважна реальна процентна ставка у випадку малої відкритої економіки: застосування для України” (Equilibrium Real Interest Rate in the Case of Small Open Economy: Application for Ukraine). Авторами дослідження є директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу Сергій Ніколайчук, начальник управління монетарної політики Володимир Лепушинський та головний економіст відділу моделювання Антон Груй.

У дослідженні автори вивчають рівноважну процентну ставку, яка у середньостроковій перспективі узгоджується з ВВП та інфляцією на потенційному та цільовому рівнях відповідно. Враховуючи природу малої відкритої економіки, рівноважна процентна ставка в Україні визначається вартістю світового капіталу, а також внутрішньою премією за суверенний ризик та реальним обмінним курсом.

Автори демонструють поточний позитивний розрив між ключовою процентною ставкою Національного банку та рівноважною ставкою, який відображає стримуючу монетарну політику необхідну для досягнення цінової стабільності.

Робочою мовою семінару є англійська.

Адреса проведення семінару: м. Київ, вул. Інститутська 9, центральний вхід, к. 206.

Початок семінару о 14:00.

Реєстрація учасників триватиме з 13:45 до 13:55.

Відповідно до процедури відвідання режимних об’єктів, яким є Національний банк України, вхід до його будівлі відбувається за наявності документів, що посвідчують особу.

Для участі у семінарі необхідно подати заявку на електронну адресу: research@bank.gov.ua до 17:00 5 жовтня 2017 року, зазначивши прізвище та ім’я учасника, місце роботи, контактні дані (телефон, e-mail). Враховуючи обмеженість місць, Національний банк залишає за собою право розгляду заявок та прийняття рішень щодо участі в семінарі кожного з заявників. Результати буде повідомлено електронною поштою кожному з учасників.

З метою подальшої організації дослідницьких семінарів запрошуємо до співпраці потенційних доповідачів для презентації результатів своїх досліджень з питань, що пов’язані з діяльністю Національного банку України та роботою фінансової системи. Пропозиції (разом з бажаною датою семінару, презентаційними матеріалами, резюме та/або проектом статей) необхідно подавати для подальшого розгляду до відділу досліджень Департаменту монетарної політики та економічного аналізу на електронну адресу research@bank.gov.ua.

З матеріалами відкритих наукових семінарів можна ознайомитись за посиланням.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали