Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Розстрочки ДФС надаються платникам без будь-яких переваг

25.07.2017

Оскільки в деяких ЗМІ з'явилася недостовірна інформація про відмову ДФС в розкритті податкового боргу окремих компаній в 2015 - 2016 рр., ДФС повідомляє, що в цей період не були визначені ні форми, ні конкретний зміст інформації про надані розстрочки (відстрочки), яка відповідно до ст . 100 Податкового кодексу повинна бути оприлюднена.

Крім того, інформація про надані розстрочки є інформацією про конкретні суб'єкти господарювання, зокрема розстрочені суми грошових зобов'язань (податкового боргу) опосередковано свідчать про стан господарської діяльності суб'єкта, і тому поширення такої інформації без прямої законодавчої норми заборонено законодавством.

Згідно з пп. 17.1.9 п. 17.1 ст. 17 Кодексу платник податків має право на нерозголошення контролюючим органом (посадовими особами) відомостей про такого платника без його письмової згоди та інформації, що становить конфіденційну, державну, комерційну або банківську таємницю, що стала відомою під час виконання посадовими особами службових обов'язків, крім випадків, коли це прямо передбачено законами.

Згідно з пп. 21.1.6 та 21.1.7 п. 21.1 ст. 21 Кодексу посадові особи контролюючих органів зобов'язані не допускати розголошення інформації з обмеженим доступом, отриманої, використовуваної, що зберігається під час реалізації функцій, покладених на контролюючі органи.

З огляду на викладене, ГФС оприлюднила узагальнену інформацію щодо прийняття ДФС України рішень про розстрочення грошових зобов'язань (податкового боргу) платників податків.

Так, ГФС в межах своїх повноважень в 2015 р було прийнято 794 рішення про розстрочення грошових зобов'язань (податкового боргу) платників податків, а в 2016 р - 392 таких рішення.

Тільки в 01.01.2017 р до Податкового кодексу включено положення про ведення Реєстру заяв про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу (п. 100.10 ст. 100 Кодексу), в якому чітко визначено перелік інформації, що має бути включена до цього Реєстру та тому є публічною.

ДФС нагадує про те, що розстрочка надається платникам, тимчасово відчувають фінансові труднощі, і відповідно існує загроза утворення або накопичення ними податкового боргу. У той же час вони повинні мати задовільний фінансовий стан для здатності розрахуватися по цій розстрочення та додатково сплатити державі відсотки за користування нею, розмір яких на 20% перевищує ставку Нацбанку України. Несплата платежів по розстрочці тягне за собою її розірвання, сума набуває статусу податкового боргу і стягується відповідно до Податкового кодексу та інших законів.

При цьому порядок надання розстрочок (відстрочок), затверджений наказом Міндоходов з 10.10.2013 р № 574, є загальним і не містить ніяких винятків для окремих платників або їх кола.

Тому поширена в ЗМІ інформація про те, що ДФС нібито віддає перевагу окремим підприємствам в наданні розстрочення грошових зобов'язань (податкового боргу), не відповідає дійсності.

Джерело: http://www.visnuk.com.ua/

 

 

 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
13.05.2025
Платіжне шахрайство з картками: огляд НБУ
У 2024 році спостерігалося зменшення кількості незаконних дій та шахрайських операцій з використанням платіжних карток, за якими були понесені збитки. Цей показник порівняно з 2023 роком знизився на 2 тис. операцій (або на 1 %) – до 270 тис. операцій. Більше за темою: Зарплатну картку працівн...
13.05.2025
Топ-10 найбільших роботодавців в Україні: як роботодавці відновлюють штат
Хто на сьогодні займає перші місця серед роботодавців з відновлення кадрів? Більше за темою: Наказ про внесення змін до штатного розпису фермерського господарства Звільнення у зв’язку зі скороченням чисельності або штату працівників Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанс...
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
Кращі матеріали