Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Розстрочки ДФС надаються платникам без будь-яких переваг

25.07.2017

Оскільки в деяких ЗМІ з'явилася недостовірна інформація про відмову ДФС в розкритті податкового боргу окремих компаній в 2015 - 2016 рр., ДФС повідомляє, що в цей період не були визначені ні форми, ні конкретний зміст інформації про надані розстрочки (відстрочки), яка відповідно до ст . 100 Податкового кодексу повинна бути оприлюднена.

Крім того, інформація про надані розстрочки є інформацією про конкретні суб'єкти господарювання, зокрема розстрочені суми грошових зобов'язань (податкового боргу) опосередковано свідчать про стан господарської діяльності суб'єкта, і тому поширення такої інформації без прямої законодавчої норми заборонено законодавством.

Згідно з пп. 17.1.9 п. 17.1 ст. 17 Кодексу платник податків має право на нерозголошення контролюючим органом (посадовими особами) відомостей про такого платника без його письмової згоди та інформації, що становить конфіденційну, державну, комерційну або банківську таємницю, що стала відомою під час виконання посадовими особами службових обов'язків, крім випадків, коли це прямо передбачено законами.

Згідно з пп. 21.1.6 та 21.1.7 п. 21.1 ст. 21 Кодексу посадові особи контролюючих органів зобов'язані не допускати розголошення інформації з обмеженим доступом, отриманої, використовуваної, що зберігається під час реалізації функцій, покладених на контролюючі органи.

З огляду на викладене, ГФС оприлюднила узагальнену інформацію щодо прийняття ДФС України рішень про розстрочення грошових зобов'язань (податкового боргу) платників податків.

Так, ГФС в межах своїх повноважень в 2015 р було прийнято 794 рішення про розстрочення грошових зобов'язань (податкового боргу) платників податків, а в 2016 р - 392 таких рішення.

Тільки в 01.01.2017 р до Податкового кодексу включено положення про ведення Реєстру заяв про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу (п. 100.10 ст. 100 Кодексу), в якому чітко визначено перелік інформації, що має бути включена до цього Реєстру та тому є публічною.

ДФС нагадує про те, що розстрочка надається платникам, тимчасово відчувають фінансові труднощі, і відповідно існує загроза утворення або накопичення ними податкового боргу. У той же час вони повинні мати задовільний фінансовий стан для здатності розрахуватися по цій розстрочення та додатково сплатити державі відсотки за користування нею, розмір яких на 20% перевищує ставку Нацбанку України. Несплата платежів по розстрочці тягне за собою її розірвання, сума набуває статусу податкового боргу і стягується відповідно до Податкового кодексу та інших законів.

При цьому порядок надання розстрочок (відстрочок), затверджений наказом Міндоходов з 10.10.2013 р № 574, є загальним і не містить ніяких винятків для окремих платників або їх кола.

Тому поширена в ЗМІ інформація про те, що ДФС нібито віддає перевагу окремим підприємствам в наданні розстрочення грошових зобов'язань (податкового боргу), не відповідає дійсності.

Джерело: http://www.visnuk.com.ua/

 

 

 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
07.07.2025
Якою буде нова політика для ринку праці: представлено візію до 2030 року
Мінекономіки провело громадське обговорення перших напрацювань розробки Стратегії зайнятості населення України – 2030. Більше за темою: Чи повинен роботодавець займатися пошуком працівників з інвалідністю для виконання нормативу 3 липня 2025 року Мінекономіки провело громадське обговорен...
07.07.2025
Дайджест новин про індустріальні парки за червень
Індустріальні парки в Україні продовжують залучати інвестиції у нові виробництва та розвиток промислової інфраструктури. За минулий місяць у цій сфері відбулося чимало цікавого. Про це – у традиційному дайджесті.  Більше за темою: Облік інвестицій за методом участі в капіталі Індуст...
07.07.2025
ДПС не проводить збори коштів на ЗСУ: шахраї знову розсилають фейкові листи
У разі отримання підозрілих листів радимо: не переходити за будь-якими посиланнями, негайно звернутися до правоохоронних органів, повідомити ДПС будь-яким зручним способом. Державна податкова служба вкотре попереджає бізнес про шахрайську схему вимагання коштів під виглядом допомоги армії. В регіона...
Кращі матеріали