Робота з товарною біржею: що повинен знати аграрій
Кожен сезон агровиробники проводять багато часу в пошуках потрібного товару: мінеральних добрив, ЗЗР, насіння та ін. При цьому аграрії ризикують потрапити на неякісний товар або на недобросовісного постачальника.
Випадки бувають дуже різні. Наприклад, проблема може полягати в сумнівну якість товару, його можуть доставити із затримками, в неповному розмірі, не тієї якості, найгірше - аграрія просто можуть «кинути».
Не потрібно ризикувати, коли є безпечний спосіб. Закупівельники вже активно використовують відкриті умови такої торговельної площадки, як товарна біржа.
Біржа - це легкий, швидкий і безпечний інструмент, який допоможе аграріям придбати бажаний продукт, наприклад, мінеральні добрива, і успішно провести сезонні польові роботи. При
цьому клієнт купує безпосередньо у виробника або у перевіреного дистриб'ютора, розуміючи, що це якісний товар, який реально є в наявності за реальною ціною.
Чому ж товарна біржа - це оптимальний варіант для аграрія?
Приклад на товарній біржі Kyiv Mercantile Exchange|КМЕ, що спеціалізується на ринку мінеральних добрив.
По-перше, товарна біржа - це місце, на якому численні покупці можуть вибрати серед виробників і прямих постачальників кращу ціну на пропонований товар, наприклад, селітру, карбамід або КАС.
По-друге, головне завдання товарної біржі полягає в тому, щоб зменшити час пошуку товару і перевірити, чи дійсно ціна, по якій він може купити в іншого постачальника відповідає реальній. Причому всі ці послуги - безкоштовні. Аграрій платить тільки за ту угоду, яку він зробив. Як правило, вартість операції складає від 0,1 до 0,2%.
По-третє, біржа надає безкоштовну послугу роботи брокера, оскільки принцип роботи електронної системи може бути зрозумілий не всім. Електронна система вимагає певних навичок роботи. Тому КМЕ надає послугу роботи брокера. Спеціаліст в телефонному режимі погоджує оптимальну партію і ціну. Виходячи з цього, аграрій приймає рішення, купувати цей товар чи ні.
У розвинених країнах на біржах працюють з ф'ючерсами, які дозволяють агровиробникам отримати гроші наперед під майбутній урожай. Шляхом форвардних і ф'ючерсних контрактів учасники можуть блокувати (хеджувати) несприятливі зміни ціни на майбутні поставки. Таким чином ще раз себе перестраховуючи від зайвих витрат.
Тут необхідно враховувати множинні нюанси: вимоги в законодавчому полі і інтереси аграріїв, для того щоб уникнути можливих для них ризиків.
Ф'ючерс - це контракт, який дозволяє домовиться про ціну і майбутніх терміни поставки, що дозволяє балансувати на інших параметрах.
Організація біржової угоди також досить складний процес. Але робота брокерів на електронному майданчику виводять торгові угоди на новий прозорий, що важливо, прозорий рівень.
Проходить біржова угода всього в 3-4 етапи:
Будь-аграрій, який бажає брати участь в біржових торгах подає заявку на біржу з основними документами: код учасника, термін дії заявки, напрямок заявки (купівля / продаж).
Біржа (брокер) акредитує агровиробника, знову-таки безкоштовно.
Далі йде пошук оптимального контрагента. При задоволенні умов двох різноспрямованих заявок з них формується угода. Вона дозволяє реалізувати безліч можливостей: залучити інвестиції, домовитися про постачання товарів, використовувати інструменти для зниження або розподілу ризиків.
Після цього біржа стежить за виконанням зобов'язань з обох сторін. При цьому також обговорює основні нюанси угоди. Це актуальні ціни на ті чи інші товарні, мінеральні добрива, місце, де можна придбати і забрати товар.
Торгова біржа дає можливість аграріям захистити себе. Зміни ціни, зрив домовленостей і обман тепер не страшні. Крім того, торги дозволяють з'ясувати і визначити яка реальна вартість цієї сировини або товару, а також купити безпосередньо і без ризиків.
http://agroportal.ua
Коментарі до матеріалу