Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Пропажа речей з гардероба: хто відповість

Редакція

27.09.2017 2257 0 0

Якщо у Вас вкрали верхній одяг з гардеробу, перше, що необхідно зробити в цій ситуації, - включити диктофон або відеокамеру на своєму телефоні і фіксувати все, що відбувається. А далі - викликати правоохоронні органи і згодом активно контролювати процес розслідування справи.

Але чи законно вимагати саме у адміністрації закладу, а не у злодія, відшкодування вартості вкраденого? Чи законно, адже, за словами юристів, якщо Ваша річ була загублена з вини установи, то його представники зобов'язані повернути Вам повну вартість куртки чи іншого предмета гардероба, залишеного на зберігання. Підтвердженням належності речі саме Вам буде номерок, виданий при здачі верхнього одягу.

У такій ситуації на адресу керівництва слід направити письмове звернення з проханням відшкодувати Вам вартість пропажі. На цю заяву адміністрація установи повинна відповісти не пізніше 15-денного терміну. Якщо Ви отримали відмову або відповіді не послідувало - звертайтеся до суду. До позовної заяви додайте всі можливі докази: квиток на відвідування закладу, паперу про звернення до правоохоронних органів, пояснення або відповідь керівництва на Ваш запит.

Направляючи позов до суду, не забудьте про документ, що підтверджує вартість вкраденого (наприклад, квитанцію або чек про придбання товару). Якщо відшукати чек не вдається, звертайтеся до адміністрації магазину, в якому Ви придбали загублену річ. А якщо такий магазин вже не працює, йдіть в архів і отримаєте документ, хоча і не прямо підтверджує факт Вашої покупки.

Зверніть увагу: якщо в процесі розслідування справи злочинця так і не знайдуть, Ви можете вимагати компенсацію вкраденого від держави. Але тоді доведеться задовольнятися відшкодуванням лише матеріальних збитків: моральна компенсація з держбюджету не передбачена.

Джерело: http://sud.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали