Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Прогноз курсу долара на другу половину тижня

Редакція

08.08.2017 170 0 0

Другу половину тижня курс долара традиційно відвойовує позиції, втрачені в понеділок і вівторок, проте цього разу навряд чи відносини долар / євро серйозно змінюватися - в ЄС також йде зростання.

У понеділок американська валюта зачаїлася, не зумівши продовжити п'ятничне ралі, спровоковане сильними показниками ринку праці та позитивними коментарями Г. Кона на тему податкової реформи. Долар торгується з невеликим низхідним ухилом проти євро, який, втім, відчуває труднощі з поверненням вище рівня 1.18.

В цілому USD поки вдається зберегти основні позиції, завойовані в кінці минулого тижня. Але збереження бичачого настрою явно перебуває під загрозою. Ринок як і раніше сильно сумнівається в тому, що до кінця року Федрезерв зважиться на ще одне підвищення ставки через відсутність інфляційного тиску. Поки не відбудеться відчутних змін в очікування гравців, потенціал зміцнення долара залишатиметься обмеженим, а знижувальні ризики - високими.

У короткостроковій перспективі посилити тиск на американську валюту можуть виступу двох представників ФРС США в особі Булларда і Кашкарі, які відомі своєю «голубиної» позицією. Якщо з їх вуст прозвучать обережні і тим більше «м'які» коментарі на тему інфляції або перспектив монетарної політики, гравці скористаються ситуацією як можливістю для входу з новими покупками єдиної валюти.

Минулого тижня пара EUR/USD «проколола» рівень 1.19. Порушення цілісності цього психологічного бар'єру з технічної точки зору говорить про серйозність наміру биків по євро, які готові відновити активність при першій зручній нагоді. У більш широкій перспективі ризики для долара будуть обмеженими, поки котирування знаходяться нижче рівня 1.1830.

Перед тим, як впасти, долар зростав до всіх валютних парах. З липня 2014 по лютий 2015 було 9 місяців безперервного зростання долара, що є абсолютним рекордом за 50 років! За 9 місяців зростання долара тоді склав більше 25% - такого різкого руху не було ніколи! Щось аналогічне останній раз було лише в кризу 2008 (з липня 2008 по листопад 2008), в той момент зростання долара склав близько 22% в моменті. Тобто рух в 2014-2015 перевершує криза 2008 і є найбільш потужним за півстоліття по швидкості росту долара. До речі, разом з ростом долара обвалився ринок Комодітіз (не тільки нафту впала).

Центральна причина, чому це сталося, полягає в тому, що істотно змінився глобальний вектор грошово-кредитної політики провідних країн світу. До цього моменту ФРС завершували своє QE і були перші виразні наміри про зростання ключових ставок - вперше з 2008 року Одночасно з цим, інші центральні банки (особливо ЄЦБ) перехопили ініціативу з QE, почавши формене монетарне нерозсудливість. Додатково до цього знижували ставки в нуль, йдучи поступово в негативну область.

Оціночно - спадний тренд для долар закінчується в середині серпня. Загальна тенденція - відновлення позицій і зростання до євро, в зв'язку з ускладненнями, викликаними Brexit.

Джерело: http://rusjev.net/2017/08/07/prognoz-...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали