Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Продаж електроенергії. Що зміниться у новому році

10.01.2019 1208 0 0

З 1 січня 2019 року в Україні набула чинності нова система продажу електроенергії. Розповідаємо, що зміниться.

Розділення обленерго на генеруючу компанію та продавця

Українці будуть отримувати електрику не від обленерго. Монопольні обленерго відтепер перетворяться на оператора системи розподілу та постачальника електроенергії, і надаватимуть відповідні послуги.

Зміниться система нарахування за послуги. Це передбачено законом Про ринок електроенергії. Ще з кінця листопада українці почали отримувати платіжки із повідомленням, що необхідно укласти договір на розподіл електроенергії.

Нагадаємо, у червні 2017-го набув чинності закон Про ринок електричної енергії, що передбачає створення в Україні конкурентного енергоринку та розділення обленерго на генеруючу компанію та продавця.

Цього вимагав Третій енергопакет ЄС, якого зобов’язалася дотримуватися Україна ще у 2011 році. Він, зокрема, у перспективі дасть можливість українцям приєднатися до енергосистеми Європейського Союзу та отримувати звідти електричну енергію.

Електроенергію отримають всі

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, не бачить перешкод для вчасного запровадження ринку електричної енергії з 1 липня 2019 року. Свідченням цього є впровадження з 1 січня 2019 року першого етапу реформи ринку електроенергії - запуску роздрібного сегмента.

У ДТЕК обіцяють не міняти тарифи

У столиці, наприклад, послуги з постачання електричної енергії будуть здійснювати 32 компанії. 

 Споживачі матимуть два договори - про надання послуг з розподілу і про постачання електроенергії. Кияни можуть знайти їх на офіційній сторінці ДТЕК Київські електромережі.

Щоб переукласти договір з новою компанією, не треба особисто заповнювати і приносити бланк заяви. Держава передбачила спрощену процедуру. Достатньо користуватися послугами і своєчасно оплачувати рахунки - ви автоматично приєднаєтесь до послуг компанії-постачальника електроенергії.

При цьому до моменту переходу на ринок електроенергії борги споживачів, що накопичилися перед обленерго, необхідно погасити перед організацією, що здійснює розподіл електроенергії.

лектроенергія для населення залишається за тим тарифом, який прописаний у 220-й постанові НКРЕКП. Тут змін не сталося. З 1 січня, тобто рахунки, які населення фактично отримає на початку лютого, будуть два рядки: постачання електроенергії і розподіл електроенергії. Сумарний тариф не змінюється.

Інтеграція з європейськими ринками

Реформа електроенергетики змінить систему ціноутворення на послуги з виробництва, постачання та розподілу електричної енергії. І це зробить енергетику більш інвестиційно привабливою та дасть можливості для розвитку сектору, збільшуючи можливості експорту електроенергії до ЄС. 

Реформа ринку електроенергетики є передумовою до інтеграції з європейськими електроенергетичними ринками. А це посилить конкуренцію у секторі генерації електроенергії в Україні, що гарантуватиме підвищення якості постачання та запобігання зловживанню енергопостачальних компаній. Успішна реформа ринку електроенергії у тому варіанті, що передбачений законом, забезпечить додаткове надходження до бюджету до 2030 року близько $12 млрд.

Нагадаємо, держпідприємство Енергоринок оприлюднило на своєму сайті інформацію щодо укладених договорів з учасниками роздрібного ринку електроенергії з купівлі-продажу електроенергії: 179 договорів із постачальниками електроенергії споживачу, 25 з постачальниками універсальних послуг, 1 з постачальником останньої надії та 31 з операторами системи розподілу.

http://biz.nv.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали