Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Міцні та привабливі: валюти, в яких можна зберегти свої заощадження

Редакція

22.12.2016 422 0 0

Долар по 8 гривень не повернувся. Але життя триває, українці працюють, економічний маховик все одно крутиться. І поки наша банківська система переживає складний і суперечливий період очистки, а Україна багатіє дуже повільно, варто обережно і з розумом підходити до власних заощаджень.

В українців є можливість вибирати, як уберегти гроші від проїдання інфляцією. А вона, нагадаємо, за останні три роки виросла вдвічі. Дуже привабливим варіантом захисту грошей в такому випадку є вкладання у нерухомість. Але далеко не у всіх з нас є аж такі заощадження. Як і у що перетворити свої кревно зароблені, щоб не було болісно прикро – читайте далі.

Нюанси вибору

Вибір на сьогодні, за словами експертів, традиційний: долар США, євро, гривня.

При виборі валюти для відкриття накопичувального рахунку треба звертати увагу на процентні ставки. Для гривні вони будуть вищі, для євро і долара нижчі.

Якщо зберігати заощадження у гривні, потрібно проаналізувати два показника — рівень інфляції та курс.

Відсоток по депозиту має бути вищим рівня інфляції.

Якщо звернути увагу на ставки за депозитами за межами України, вони у стабільних економік рідко коли перевищують 2-3%. Жадібність, не дарма кажуть, часто породжує бідність. Ціна безпеки – менший дохід. Така ж аналогія і щодо валюти. Саме тому відсотки за гривню значно більші, ніж в валютах країн зі стійкою економікою, ризики вирішують усе, пояснює фахівець.

Міцні та найміцніші

Стосовно пари долар-євро краще дивитись на співвідношення вартості валют в динаміці. Бачимо тенденцію до укріплення долару по відношенню до євро. Прогнози на півріччя-рік також аналогічні, плюс політика США у поєднанні з виборами та проблемами у Європі говорить про те що тенденція збережеться.

Але факт залишається – вартість євро буде зменшуватись.

Є прогнози, що євро стане дешевше долара.

Найстабільніша валюта сучасності - долар США. Зараз його курс до основних світових валют на десятирічних максимумах до основних світових валют.

Але все ж таки краще диверсифікувати заощадження. Як мінімум 20% заощаджень тримати в євро і як мінімум 10-20% в гривні. Потрібно пам'ятати, що гривня – це валюта для розрахунків.

Де грошам добре жити

100% покриття депозитів гарантують тільки державні банки. Є ще можливість розглянути фінустанови, де у структурі власників присутні міжнародні фінансові інституції, але і у першому і у другому випадку за надійність збереження коштів ви, умовно кажучи, платите меншою відсотковою ставкою у порівнянні з конкурентами на ринку.

Державний банк – надійний і хороший вибір для зберігання заощаджень.

Українці і "екзотичні" валюти

Крім американського долара, окремі фінансові аналітики називають ще декілька валют світу, які можуть похвалитися певним запасом міцності. Це новозеландський долар, канадський долар, норвезька крона, сінгапурський та гонконгський долари, малазійський рингіт.

Відкрити валютний рахунок в українському банку не складніше, ніж звичайний – укладаєте договір про відкриття накопичувального рахунку і вносите або перераховуєте гроші. Однак є вагоме "але": далеко не всі українські банки зможуть запропонувати вам широкий вибір валют світу для депозиту.

Вибір валюти, в якій плануєте зберігати заощадження, повинен грунтуватись на обізнаності у процесах, які відбуваються в країні-емітенті, структурі і моделі економіки, факторів ринків та короткострокових прогнозах.

Виходячи з цього, середньостатистичному українцю не варто обирати резервною валютою екзотичні та не завжди вільноконвертовані валюти.

Є інша можливість – відкрити рахунок в іноземному банку і переводити кошти туди. Але для цього, згідно з українським законодавством, потрібно отримувати валютні індивідуальні ліцензії, щоб легалізувати кошти для вкладення за кордоном.

Джерело: http://24tv.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали