Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Залучення безробітних до «Армії відновлення»

01.11.2022 31 0 0

Залучення людей, які втратили роботу, до “Армії відновлення” країни дозволить повернути безробітних до економічно активного життя та є фінансово вигідним для них. Про це заявила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна під час онлайн-брифінгу в Медіацентрі Україна.

“На обліку Держслужби зайнятості перебуває 250 тисяч безробітних - це великий кадровий потенціал, який можна залучити до виконання суспільно корисних робіт, що потрібні нині нашій країні для наближення Перемоги і відновлення. До того ж безробітним виконувати такі роботи більш вигідно, ніж просто перебувати на обліку в центрі зайнятості. Адже виплати допомоги з безробіття в багатьох випадках нижчі, ніж оплата за виконання суспільно корисних робіт, яка складає щонайменше 6700 грн. Ця сума - це гарантований державою мінімум, проте такі роботи можуть дофінансовуватись з обласних бюджетів. Тобто оплата за їх виконання може бути більшою”, - розповіла Тетяна Бережна.

За її словами, згідно з проведеним аналізом щодо виплат допомоги з безробіття, 180 тисяч безробітних отримують таку допомогу в меншому розмірі, ніж мінімальна зарплата, що складає нині 6700 грн. Тобто виконання суспільно корисних робіт дозволить людям отримувати вищий дохід, ніж якщо вони перебуватимуть у статусі безробітних.

Окрім того, важливим наслідком залучення безробітних до виконання суспільно корисних робіт є їх повернення до економічно активного життя.

“Залучення безробітних до “Армії відновлення” є хорошим механізмом переходу людини зі статусу безробітного в статус зайнятої особи. Адже людина, яка втратила роботу, довгий час перебувала на обліку в центрі зайнятості та отримувала виплати від держави, нарешті починає працювати, відчуває, що вона потрібна, що вона виконує важливу роботу, і таким чином повертається до економічної активності. В цьому й полягає головна мета програми”, - наголосила Тетяна Бережна.

Заступник Міністра економіки зазначила, що перелік суспільно корисних робіт в конкретному регіоні та рівень залученості до них безробітних визначає військове командування спільно з органами місцевої влади, державним центрами зайнятості залежно від потреб. Зокрема, це може бути заготівля дров для військових та населення, розвантаження гуманітарної допомоги, укріплення дамб, розчищення автомобільних доріг від завалів, надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям літнього віку.

Тетяна Бережна також нагадала, що програма залучення безробітних до таких робіт вже активно функціонує. Зокрема, в Чернігівській та Сумській областях. В Сумській області суспільно корисні роботи запроваджені у 18 територіальних громадах з 26, де не ведуться активні бойові дії, і на них працевлаштовано майже 400 безробітних. В Чернігівській області до виконання таких робіт вже залучено 78 безробітних.

https://www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали