Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Правила електронних торгів арештованим майном змінюються

12.03.2016

У більшості країн арештоване майно продають на електронних аукціонах. В Україні теж долучилися до цієї практики, і тепер кожен охочий може зайти на сайт https://setam.net.ua/, щоб купити вподобаний товар.

Ця система вже працює в Україні приблизно 2 роки. Спочатку це був пілотний проект, який працював лише в кількох областях нашої країни, потім ми побачили позитивні зрушення через цю новацію, і він поширився на всю Україну. Завдяки запровадженню електронних торгів вдалося прибрати корупційні ризики, на торги почали виставляти зокрема ті товари, яких раніше не було. Наприклад, металобрухт. Як переконує досвід, навіть такі некомплектні товари знаходять покупця.

Нині державне підприємство «СЕТАМ» за два місяці роботи отримало прибуток приблизно мільйон гривень. Варто нагадати, що підприємство було визначено адміністратором системи електронних торгів арештованим майном із жовтня минулого року. Раніше ці функції виконувало ДП «Інформаційний центр».

Нетривалий час роботи цього підприємства утворено розгалужену систему з 22 регіональних філій у всій країні. Для його діяльності було орендовано складські приміщення та майданчики для зберігання автомобілів у всій країні. Так забезпечують не лише організацію торгів, а й відповідальне зберігання майна.

Найбільше досягнення те, що системою користуються приблизно 100 тисяч відвідувачів, а тривалість сеансу — більш ніж 10 хвилин.

Перше місце у торгах посідають учасники з Києва та області. Багато учасників із міст-мільйонників — Дніпропетровська, Львова, Харкова, Одеси та Запоріжжя. Найбільший обсяг торгів відбувається у галузях нерухомості, транспорту, будівництва та електроніки.

За два місяці роботи підприємства продано арештованого майна приблизно на 180 мільйонів гривень. Це істотний показник, який щомісяця збільшується.

Напередодні 2016-го було затверджено новий порядок реалізації арештованого майна, який набув чинності 18 січня цього року. Він передбачає деякі технічні зміни в роботі системи електронних торгів. Зокрема впровадження системи електронних кабінетів державних виконавців, завдяки яким вдасться підключитися до електронного документообігу Державної виконавчої служби, щоб швидше отримувати інформацію від цієї служби щодо лотів, які виставлятимуть на продаж.

Для пришвидшення обороту товарів вирішено встановити періодичність торгів. Якщо раніше торги відбувалися через 30 днів після виставлення лотів на портал, тепер, якщо лот коштує до 5 тисяч гривень, торги відбуваються через 10 днів, від 5 тисяч до 1 мільйона гривень — через 20 днів. Якщо стартова ціна лота перевищує мільйон гривень, — через 30 днів.

Якщо раніше майном торгували один день, тепер ця процедура триватиме три дні з можливістю для нових учасників долучатися до торгів. Це дасть змогу розширити аудиторію, адже якщо користувачі бачитимуть, що їм цей лот цікавий і на нього більше немає претендентів, вони навіть третього дня зможуть придбати цей лот. Для оперативного доступу даних учасників у нас уже за кілька днів працюватиме сервіс із приймання платежів із банківських карток. Завдяки цьому ми зможемо в режимі онлайн допускати нових користувачів».

Також планують розробити власні мобільні додатки для користувачів телефонів, щоб максимально охопити аудиторію користувачів електронних торгів. Серед найближчих планів — співпраця з Міністерством фінансів щодо торгівлі майном, яке зберігається у Державному сховищі дорогоцінних металів та коштовного каміння.

Джерело: http://ukurier.gov.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
11.07.2025
Підстави та наслідки припинення громадянства України
Громадянство України може припинятися лише за визначеними законодавством підставами. Примусове набуття громадянами України, які проживають на ТОТ, громадянства росії, не визнається Україною та не є підставою для втрати українського громадянства. Громадянство України може припинятися лише за визначен...
11.07.2025
Перехід на чотириденний робочий тиждень можливий у мирні часи – Державна служба зайнятості
Поки що чотириденний робочий тиждень в Україні можливий у форматі локальних домовленостей. Говорити про перехід України на чотириденний робочий тиждень під час війни було б дивно. Українці – або у війську, або для війська. Ринок праці також перейшов на військові рейки, ухвалено спеціальний Зак...
10.07.2025
Мінагрополітики запускає проєкт HONOR: агрокооперація малих виробників
Взято курс на інтеграцію з європейським простором і Спільною аграрною політикою ЄС. Кооперативи – одна з перевірених європейських практик сталого розвитку сільських територій, яку ми прагнемо адаптувати до українських реалій. Більше за темою: Створення та реєстрація сільськогосподарськог...
Кращі матеріали